Łódź

Podawał się za kominiarza. Oszukał ponad 200 osób

Łódź

ShutterstockOszukiwał "na kominiarza"

Prokuratura w Łodzi skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, który podając się za kominiarza, oszukał ponad 200 osób. Według śledczych oskarżony bez uprawnień wykonywał przegląd przewodów kominowych za co pobierał opłaty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, oskarżony w latach 2008-2013, pukał do drzwi domów i mieszkań w Łodzi, Rąbieniu, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Ksawerowie i Starowej Górze twierdząc, że jest kominiarzem uprawnionym do oceny stanu technicznego przewodów kominowych.

- Po rzekomym zbadaniu przewodów wystawiał zaświadczenie, podpisane przez siebie jako uprawnionego kominiarza lub konserwatora. Za „wykonaną usługę” pobierał od pokrzywdzonych domowników pieniądze w kwocie od 58 do 200 zł – precyzuje prokurator Kopania.

Oszukanych 231 osób

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do oceny stanu technicznego przewodów kominowych. W przeszłości przeszedł jedynie przyuczenie do zawodu. Nie nabył uprawnień do wystawiania zaświadczeń.

- 37-latek oszukał 231 osób. Funkcjonariusze dotarli do kilku z nich – wyjaśnia Kopania.

Przyznał się do winy

Podejrzany przyznał się do zarzutów i wskazał kolejne miejsca, w których dokonywał rzekomych przeglądów.

- Oskarżony zadeklarował chęć do dobrowolnego poddania się karze, co spowodowało, że w akcie oskarżenia prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i orzeczenie kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 3 lat próby oraz zobowiązanie 37- latka do naprawienia w całości szkód wyrządzonych poszczególnym pokrzywdzonym – kończy Kopania.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: JZ / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości