12-latkowie układali kamienie na torach. "Chcieli zobaczyć, co się stanie, gdy przejedzie pociąg"

Autor:
pk/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Policja w Opocznie
Policja w Opocznie TVN24
wideo 2/4
TVN24Policja w Opocznie

Do niebezpiecznej sytuacji mogło doprowadzić zachowanie czworga 12-latków, którzy na szynach kolejowych w okolicach Opoczna (woj. łódzkie) układali kamienie. Sprawa trafi pod ocenę sądu rodzinnego.

Zgłoszenie o tym, że na torowisku w okolicy przecięcia linii kolejowych relacji Opoczno-Tomaszów Mazowiecki przebywa czworo dzieci, dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał 14 czerwca 2022 roku o godzinie 15:45. Na miejsce został skierowany patrol policji.

- Okazało się, że czworo 12-latków, chłopcy oraz dziewczynka, układali na torowisku, w tym na szynach, kamienie. Ich niebezpieczną zabawę na szczęście zauważył patrol Straży Ochrony Kolei. W rozmowie z policjantami dzieci przyznały, że chciały zobaczyć, co się stanie w momencie, kiedy po kamieniach przejedzie pociąg - przekazała asp. szt. Barbara Stępień z policji w Opocznie.

Czytaj też: Dziesięciolatkowie układali kamienie na torach.

Policjantka dodała, że 12-latkowie nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa, na jakie narazili siebie, ale też pasażerów pociągu, który mógł się wykoleić.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawa zostanie skierowana pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Policja w OpoczniePolicja w Opocznie

Apel policji przed wakacjami

Policjanci przypominają, że wchodzenie na tory jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się tragedią. - W każdej chwili można się potknąć, przewrócić i nie zdążyć zejść, kiedy nadjedzie pociąg. Poza tym przeszkody układane na szynach, torach kolejowych mogą doprowadzić do wykolejenia składu. Rozmawiajmy z dziećmi o zagrożeniach. Przed nami wakacje. Zadbajmy o to, aby były one bezpieczne - zaapelowała Barbara Stępień z policji w Opocznie.

Dzieci układały kamienie na torach kolejowych w okolicach Opoczna

Autor:pk/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości