"System kamer musi trzymać w ryzach zarówno obywatela, jak i policjanta. Jak nie - będzie karykaturą"

[object Object]
2110 kamer u Polskich policjantów. Sprawdzą się?TVN 24
wideo 2/8

Z kieszeni podatników na kamerki dla policji (2110 sztuk) wydano około 14 milionów złotych. Efekty są, kamery na policyjnych mundurach sprawiły, że liczba skarg na funkcjonariuszy spadła – twierdził wiceminister MSWiA. - Założenie było inne. Kamery miały służyć także obywatelom, a nie tylko policji – odpowiada na to Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Miały rozstrzygać spory w takich sytuacjach, jak ta, która wydarzyła się w poniedziałek nad ranem w Łodzi.

Młoda kobieta, którą usiłowano zgwałcić, oskarżyła policjantów o brak empatii i zainteresowania jej stanem zdrowia. Skrytykowała działania funkcjonariuszy, którzy – jak twierdzi – mieli mieć wiedzę, że padła ofiarą napaści na tle seksualnym.

Policja odpiera wszystkie zarzuty, ale w niezwykłych okolicznościach traci dowód na poparcie swojej tezy. Bo chociaż funkcjonariusz i funkcjonariuszka mieli przy sobie kamery, to nagrania z interwencji nie ma. Biuro prasowe łódzkiej policji informuje, że w obu urządzeniach, jednocześnie, skończyły się baterie.

- Zakładając, że wersja policji jest prawdziwa, mówimy o niesamowitym zbiegu okoliczności. A takich właśnie zbiegów okoliczności baliśmy się, kiedy wprowadzano system kamer nasobnych dla policjantów - mówi tvn24.pl Piotr Kubaszewski, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Wariant brytyjski

Kubaszewski na co dzień pomaga osobom, które mogły stać się ofiarą przemocy policji.

- Byliśmy wielkimi zwolennikami zakupu kamer, dzięki którym działania państwa byłyby pod kontrolą obywateli. Chcieliśmy, żeby urządzenia rejestrujące były w pokojach przesłuchań, radiowozach i wreszcie na policjantach - mówi.

I tłumaczy, że żeby program miał sens, powinien działać tak jak na przykład w Wielkiej Brytanii.

- Tam policjant rozpoczynający służbę wkłada na siebie kamizelkę z wbudowaną kamerą. Nagrywa ona w trybie ciągłym. Policjant nie decyduje, co i kiedy nagrać. Nie ma też dostępu do plików - opowiada Kubaszewski.

Jeżeli z jakiegoś powodu nagrania nie ma, bo na przykład kamera jest zasłonięta, obiektyw brudny a mikrofon zakryty, to wina spada na policjanta.

- Może nie tylko ponieść konsekwencje dyscyplinarne, ale sam fakt braku nagrania dodatkowo go obciąża, obniża jego wiarygodność - wyjaśnia.

Wariant polski

W Polsce - jak na Wyspach - kamery przypisane są do policjantów. Funkcjonariusze pobierają sprzęt z urządzeń dokujących, w których są ładowane. W czasie napełniania baterii odbywa się też transfer zapisanych plików - z urządzenia na serwer.

Na początku pracy policjanci mają więc - w założeniu - naładowaną kamerę gotową do pracy. Długiej pracy, bo według dystrybutora urządzeń zakupionych w ubiegłym roku za 14 mln złotych (dane z Komendy Głównej Policji – red.), kamery wystarczają na co najmniej 12 godzin ciągłej pracy.

Policjanci wyposażeni w kamery mają obowiązek nagrywać wszystkie swoje interwencje – mówiła rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.

- To jednak oni decydują, kiedy nacisnąć guzik nagrywania. A poza tym, jak pokazuje przykład z Łodzi, policja nie ma problemu z informowaniem o tym, że doszło do niezwykłych zbiegów okoliczności, które uniemożliwiły nagranie czegokolwiek - mówi mec. Kubaszewski.

Czynności sprawdzające, które mają wyjaśnić łódzki incydent są w toku. Joanna Kącka z łódzkiej policji informuje, że tego dnia kamery na policjantach nagrały dwie wcześniejsze interwencje.

- Z relacji funkcjonariuszy wynika, że mimo próby doładowania wyczerpujących się baterii nie udało się uruchomić kamer w związku z czym ostatnia interwencja w 11 godzinie służby nie została zarejestrowana – twierdzi Kącka.

Wskazywała przy tym, że z urządzeniami są problemy. Z 293, które trafiły do Łodzi zastrzeżenia dotąd wzbudziła praca siedmiu.

- Zostaną one przekazane do weryfikacji producentowi - mówi mł. insp. Kącka.

Przed kamerą tvn24.pl zaznaczała jednak, że "sztywno by się nie trzymała tego wątku (kamer osobistych - red.)".

- Wcześniej nie było tych kamer i wszystkie okoliczności były wyjaśniane w inny sposób - mówi rzeczniczka łódzkiej policji.

Wcześniej wydziały kontroli wewnętrznej policji, w oparciu o relacje funkcjonariuszy, poszkodowanych, świadków i dostępnych dowodów weryfikowali, kto ma rację w sporze policjant-obywatel. Albo rozstrzygała to prokuratura, jak to się dzieje w przypadku zaatakowanej studentki z Łodzi, która poskarżyła się na działania interweniujących funkcjonariuszy.

Zachwiana równowaga

Zakup ponad dwóch tysięcy kamer w lipcu ubiegłego roku zapowiadał wiceminister MSWiA, Jarosław Zieliński.

- Wartością tego rozwiązania technicznego jest przede wszystkim transparentność, ale także ochrona obywateli oraz ochrona prawna funkcjonariuszy - mówił polityk.

Zanim zdecydowano się na zakup za 14 milionów złotych, w polskiej policji przeprowadzono pilotaż. Kamery testowano w trzech garnizonach policji: stołecznym, dolnośląskim i podlaskim.

Efekty były obiecujące.

- Dzięki rejestracji działań policji zmniejszył się poziom wątpliwości i dyskusji wokół nich, a działania stały się bardziej przejrzyste - podkreślał Jarosław Zieliński.

Inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji opowiada, że dzięki kamerom udało się wyjaśnić kilka kontrowersyjnych interwencji.

- Warszawscy policjanci byli posądzeni o użycie przemocy wobec jednego z zatrzymanych kierowców. Kamery na mundurach zarejestrowały jednak, że człowiek był agresywny wobec policjantów i sam rzucił się na maskę swojego samochodu - mówi Ciarka.

Doświadczenie z innych państw jasno wskazuje, że używanie kamer dobrze wpływa na jakość interakcji na linii obywatel - policja.

Nie do oszacowania

Tyle, że trudno jednoznacznie oszacować, jak znacząca to zmiana.

W 2012 roku kamery (nagrywające non stop pracę policjantów) trafiły do miasteczka Rialto w Kalifornii.

Liczba skarg na bezpodstawne użycie siły przez policjantów spadła tam o 59 procent. Łączna liczba skarg na funkcjonariuszy spadła jeszcze bardziej - bo o 89 proc.

Sukces programu sprawił, że administracja Baracka Obamy kupiła 50 tys. kamer dla policjantów w całym kraju. Efekty nie były już tak spektakularne.

W Waszyngtonie przeprowadzono niedawno badania, które miały zmierzyć wpływ kamer na jakość pracy policji. Analizowano pracę tysiąca funkcjonariuszy z kamerami w porównaniu do tysiąca mundurowych bez kamer.

- Analizowano pracę tych dwóch grup przez siedem miesięcy. Różnice w ich wynikach były niemal niezauważalne - relacjonuje Amanda Ripley, dziennikarka „The New York Times.

Amerykańscy kryminolodzy postawili tezę, że w policjanci po prostu przestali przejmować się kamerami i zachowują się tak, jak wcześniej.

To jednak nie oznacza, że program kamer okazał się fiaskiem. Harlan Yu, z amerykańskiej organizacji pozarządowej Upturn tłumaczy na łamach "Washington Post", że nagrania z kamer stają się bezcennym materiałem dowodowym w wielu sprawach - w tym wielu dotyczących policjantów.

- Żeby taki mechanizm zadziałał w Polsce, system musi trzymać w ryzach zarówno obywatela, jak i policjanta. Dopóki tak nie będzie, to system kamer policyjnych będzie karykaturą tego, czym miał być - puentuje Piotr Kubaszewski, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

***

Niedługo przed opublikowaniem tego tekstu, dostaliśmy komunikat z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Rzecznik mł. insp. Sebastian Gleń donosi, że "Sądecka Policja idzie z duchem czasu" i że "od dziś będzie można spotkać funkcjonariuszy z kamerami osobistymi przy mundurze, które będą rejestrowały obraz i dźwięk z przebiegu interwencji".

"Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu jako pierwsza jednostka w garnizonie małopolskim otrzymała do użytkowania kamery nasobne (110 sztuk)"– pisze do redakcji Gleń.

Dodaje, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji zostali już przeszkoleni z ich obsługi i od dziś będą je nosić na mundurach.

"Głównym celem wykorzystywania kamer jest transparentność policyjnych działań oraz ochrona obywateli, ale także ochrona prawna dla samych funkcjonariuszy. Zarejestrowany materiał audio-wideo będzie można wykorzystać np. jako dowód w prowadzonych postępowaniach karnych, w sprawach o wykroczenia czy dyscyplinarnych" – zapowiada rzecznik małopolskiej policji.

Nowoczesne kamery osobiste zostały zakupione przez Komendę Główną Policji. Kolejną jednostką w Małopolsce przewidzianą do wyposażenia w te rejestratory jest Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Docelowo - zgodnie z Programem Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020 - wszystkie komendy miejskie i powiatowe w całym kraju zostaną objęte tym systemem.

Dotychczas Komenda Główna Policji zakupiła 2110 kamerek nasobnych.

Autor: Bartosz Żurawicz/i / Źródło: TVN 24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Wpuściła do domu mężczyznę, podającego się za pracownika wodociągów. Straciła kilkanaście tysięcy złotych i biżuterię. Policja przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli administracji. Podpowiada też, co zrobić, by nie paść ich ofiarą.

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

22 grudnia przypada ostatnia w tym roku niedziela handlowa. Na podpis prezydenta czeka ustawa zakładająca wolne od pracy 24 grudnia oraz trzy niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia.

Dziś jest niedziela handlowa

Dziś jest niedziela handlowa

Źródło:
PAP

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

1032 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że od początku wojny zginęło ponad 12 tysięcy cywili. W tym roku zginęło ponad 340 cywili, a ponad 1800 zostało rannych.

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pożar, który wybuchł w australijskim buszu, zmusił setki mieszkańców stanu Wiktoria do ewakuacji. Walka z żywiołem trwać może jeszcze co najmniej kilka dni - poinformowały w niedzielę lokalne władze.

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Źródło:
PAP, The Guardian

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać dwanaście milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 21 grudnia 2024 roku.

Wielka kumulacja w Lotto

Wielka kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Wieczorem na placu budowy nowej stacji metra zapadła się ziemia. - Zobaczyliśmy zapadlisko w ziemi na około trzy metry - mówił redakcji Kontakt24 aspirant Mariusz Kapsa ze stołecznej straży pożarnej. Jolanta Maliszewska z MPWiK przekazała, że w niedzielę rano została przywrócona woda do bloków przy ulicy Rayskiego. Nadzór budowlany nie stwierdził zagrożenia dla budynków sąsiadujących z terenem inwestycji.

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl