Miała iść do sklepu, ruszyła do Czarnobyla. Jedenastolatka odnaleziona w pociągu

Autor:
bż//now
Źródło:
TVN24 Łódź
Dziewczynka została zatrzymana na dworcu w Koluszkach
Dziewczynka została zatrzymana na dworcu w Koluszkach
TVN24 Łódź
11_lat

O wycieczce do Czarnobyla na Ukrainie marzyła od dawna. W zeszły czwartek jedenastoletnia dziewczynka z Łodzi zdecydowała się ruszyć w drogę, bez informowania najbliższych. Jej przerażona mama zaalarmowała policję, że od kilku godzin nie ma kontaktu z córką, którą wysłała do sklepu. Nie wiedziała, że dziecko jest już w drodze na wschód. 

Łódzka policja została postawiona w stan najwyższej gotowości w czwartek około południa. Wtedy to na VI Komisariat Komendy Miejskiej przyszła zrozpaczona matka jedenastoletniej dziewczynki. Sprawa była bardzo niepokojąca, bo - jak wynikało z relacji kobiety - córka została wysłana do pobliskiego sklepu i ślad po niej zaginął. 

- Sprawa została potraktowana priorytetowo ze względu na wiek małoletniej i związaną z tym realną obawę, że dziewczynce mogło się coś stać - przekazuje komisarz Marcin Fiedukowicz z łódzkiej komendy miejskiej. 

Komendant VI komisariatu postawił w stan alarmu wszystkich podległych mu policjantów. Ruszyły poszukiwania dziewczynki. Na szczęście mundurowi szybko dotarli do nagrania z monitoringu miejskiego, na którym było widać zaginioną. Okazało się, że dziecko wsiadło do jednej z taksówek. Funkcjonariusze dotarli do taksówkarza, który przyznał, że zawiózł jedenastolatkę na dworzec Łódź-Fabryczna. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Dziewczynka pojechała taksówką na dworzec Łódź Fabryczna, tam wsiadła do pociągutvn24

Wybrała się do Czarnobyla, bo jest miłośniczką historii

Na miejscu funkcjonariusze dowiedzieli się, że dziewczynka wsiadła do pociągu jadącego z Łodzi do Katowic. - Policjanci wiedząc, o której godzinie pociąg zatrzyma się w podłódzkich Koluszkach, poprosili policjantów z tamtej jednostki o pomoc - przekazuje Fiedukowicz. 

NIedługo potem dziecko zostało odnalezione w pociągu. Po przewiezieniu do Łodzi dziewczynka powiedziała, że jest miłośniczką historii i planowała zrealizować długo planowaną wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie.

Strefa wykluczenia w obiektywie Andrzeja Urbańskiego
Czarnobyl. Strefa wykluczenia w obiektywie Andrzeja Urbańskiego

- Apelujemy do rodziców, żeby zwracali uwagę na to, co dzieci robią w wolnych chwilach. Dorastanie młodzieży to szczególnie trudny okres dla dzieci i opiekunów. Czasami wydaje się nam, że potrzeby dziecka są spełnione, a w rzeczywistości nastoletnia nie w pełni ukształtowana osoba snuje niepokojące wizje przyszłości bądź planuje nieoczekiwaną podróż - mówi kom. Fiedukowicz. 

Dziewczynka została odnaleziona w pociągu, na stacji w Koluszkach

Autor:bż//now

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości