TVN24 | Łódź

Odłowiono 12 psów w okolicach Łasku. To ta sfora miała pogryźć 18-latkę

TVN24 | Łódź

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24/PAP
Agresywne psy zaatakowały 18-latkę
Agresywne psy zaatakowały 18-latkęGoogle Maps
wideo 2/7
Google MapsAgresywne Psy zaatakowały 18-latkę

Policja poinformowała o odłowieniu 12 psów, które utworzyły sforę w okolicach Łasku (województwo łódzkie). Prawdopodobnie to one dotkliwie pogryzły 18-letnią dziewczynę. Jej stan jest ciężki. Policja ustaliła, kto zapewne jest właścicielem zwierząt.

Jak poinformowała media starsza aspirant Katarzyna Staśkowska z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, wyłapano już 12 psów, które miały brać udział w ataku na 18-letnią dziewczynę w czwartek. Do tragedii doszło w gminie Łask, w okolicach wsi Mikołajówek i Kopyść (województwo łódzkie).

– Świadek, który tamtędy przejeżdżał, zauważył ciężko ranną kobietę, która leżała w rowie z ranami szarpanymi i krwawiła. Natychmiast wezwano pogotowie i policję. Medycy udzielili pomocy kobiecie. Przewieziono ją do jednego z łódzkich szpitali. Niestety, z moich dotychczasowych informacji wynika, że stan 18-latki nadal jest ciężki – przekazała policjantka.

Ranna prawdopodobnie trafi do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wataha zagryzła kozy

Do sobotniego popołudnia w okolicach Łasku złapano kilkanaście agresywnych psów, które najprawdopodobniej pogryzły kobietę. – Odłowiono 12 psów. Ustaliliśmy, kto może być ich właścicielem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura - informuje Staśkowska. Wcześniej, w piątek, informowano o odłowieniu 4 psów. Jak dodaje policjantka, wciąż nie zakończono poszukiwań wszystkich zwierząt, które mogły wchodzić w sklad sfory.

 

Według lokalnych mediów to nie był pierwszy atak psów na ludzi w okolicach Łasku. Jednak burmistrz miejscowości, Gabriel Szkudlarek przekazał nam, że wcześniej nie miał sygnałów o tym, że na terenie gminy biegają bezpańskie agresywne psy.

- Jestem trochę zaskoczony, bo niektórzy wiedzieli o tym, że taka wataha jest, ale nie sygnalizowali tego. We wtorek u jednej z mieszkanek psy zagryzły trzy kozy, kobieta o tym fakcie poinformowała nas dopiero, kiedy dowiedziała się o pogryzieniu dziewczyny - twierdzi Szkudlarek.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości