Łódź

Łódź

Informacja o zbliżającym się huraganie nie dotarła tam, gdzie powinna - podkreśla w najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Izba odnosi się do tragedii z 2017 roku, kiedy w lesie pod Suszkiem zginęły dwie harcerki. I ostrzega: taki koszmar może się powtórzyć, bo w Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności.

Sąd w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) uniewinnił matkę i warunkowo umorzył postępowanie względem ojca na rok. Rodzicom pięcioletniego Szymona, który utonął w niezabezpieczonej studzience kanalizacyjnej, groziło do pięciu lat więzienia.

Posiedzenie Rady Miasta w Łodzi rozpoczęto w środę minutą ciszy, aby upamiętnić zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na początku sesji obecny był jednak tylko jeden radny Prawa i Sprawiedliwości. "Nieobecność Radnych Prawa i Sprawiedliwości na początku sesji była przypadkowa" - tłumaczy klub radnych PiS w tym mieście w oświadczeniu.

Prezydenci trzech miast - Warszawy, Sopotu i Gliwic - zaapelowali w środę do przedstawicieli wszystkich samorządów, aby w sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, umożliwili mieszkańcom spotkania w centralnych miejscach miast i zapalenie zniczy.