Premiera spektaklu "We will rock you" w Teatrze Muzycznym Roma

Autor:
ft/kab
Źródło:
TVN24
Premiera "We will rock you" w Teatrze Muzycznym Roma
Premiera "We will rock you" w Teatrze Muzycznym Roma
TVN24
TVN24Premiera "We will rock you" w Teatrze Muzycznym Roma

Na scenie warszawskiego Teatru Muzycznego Roma usłyszeć można przeboje zespołu Queen w polskiej wersji językowej. Wszystko to za sprawą spektaklu "We will rock you", którego premiera odbyła się w sobotę. Z autorami musicalu, który zachwycał już widzów w innych państwach, rozmawiała Ewelina Witenberg. 

W Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie odbyła się w sobotę premiera spektaklu "We will rock you". Musical oparty na największych hitach brytyjskiej grupy Queen, opowiada o świecie przyszłości, w którym ludzkość podporządkowana jest cynicznej korporacji. Zakazane są wszelkie przejawy indywidualizmu, w tym muzyka. Rzeczywistości tej sprzeciwia się grupa buntowników.

Premiera "We will rock you" w Teatrze Muzycznym RomaTeatr Roma

"Cały czas pamiętałem, że to są kultowe teksty"

Na deskach warszawskiego teatru usłyszeć można przeboje zespołu Queen w polskiej wersji językowej.

- Zastanawialiśmy się, jak widzowie odbiorą te wielkie przeboje w języku polskim - mówił dyrektor teatru i reżyser "We will rock you" Wojciech Kępczyński. - Robiliśmy wszystko, żeby te piosenki były częścią opowiadania - dodał.

Premiera "We will rock you" w Teatrze Muzycznym RomaTeatr Roma

- Starałem się potraktować te teksty jako część przedstawienia, bo robimy przedstawienie teatralne, musical, i piosenki są elementem fabuły. Podchodząc do tego w ten sposób, myślę, że było mi troszkę łatwiej się z tym zmierzyć, ale oczywiście cały czas pamiętałem, że to są kultowe teksty - opowiadał Michał Wojnarowski, kierownik literacki teatru oraz autor polskich przekładów.

Premiera "We will rock you" w Teatrze Muzycznym RomaTeatr Roma
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Teatr Roma

Pozostałe wiadomości