TVN24 | Kultura i styl

Nowy teledysk do piosenki Kalush Orchestra. Nakręcono go w Buczy, Irpieniu, Borodziance i Hostomelu

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP

Kalush Orchestra, ukraiński zespół, który wygrał w sobotę w Konkursie Piosenki Eurowizji, opublikował w niedzielę nowy teledysk do zwycięskiej piosenki "Stefania". Klip nakręcono w miejscowościach Bucza, Irpień, Borodzianka i Hostomel, które zostały zniszczone przez rosyjskie wojska.

W klipie zamieszczonym na oficjalnym profilu Kalush Orchestra w serwisie YouTube widać m.in. kobietę w mundurze, niosącą dziecko poprzez zrujnowane miasto, wśród zniszczonych bombardowaniami bloków i płonących samochodów. Nowy klip do piosenki "Stefania" nakręcono w miejscowościach Bucza, Irpień, Borodzianka i Hostomel.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Piosenka dla matki

"Kiedyś zadedykowałem tę piosenkę mojej matce, a gdy wybuchła wojna, piosenka nabrała wielu nowych znaczeń. Choć nie ma w niej słowa o wojnie, wielu zaczęło ją kojarzyć z matką Ukrainą. Co więcej, społeczeństwo zaczęło nazywać ją hymnem naszej wojny" - napisano w opisie nagrania na YouTube. "Jeśli 'Stefania' jest teraz hymnem naszej wojny, chciałbym, aby stała się hymnem naszego zwycięstwa" - dodano.

Zwycięstwo Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji

Kalush Orchestra z utworem "Stefania" wygrał w nocy z soboty na niedzielę w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował muzykom oraz wszystkim, którzy na nich głosowali, i wyraził nadzieję, że w przyszłości konkurs odbędzie się w należącym do Ukrainy Mariupolu, który będzie "wolny, spokojny i odbudowany".

Tymczasem ukraińskie koleje państwowe poinformowały, że od tytułu zwycięskiej piosenki pociąg relacji Kijów - Iwano-Frankowsk nr 43 zostanie nazwany Ekspresem Stefania. "Dworce Kijowa, Kałusza i Iwano-Franowska będą witać pociąg piosenką 'Stefania'" - oznajmił prezes ukraińskich kolei Ołeksandr Kamyszin na Telegramie.

Autor:mart/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ukraine government organization

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości