25 lat temu ruszył TVN

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
25 lat temu wystartował TVN. Pierwsze chwile na antenie
25 lat temu wystartował TVN. Pierwsze chwile na antenieTVN24
wideo 2/8
TVN2425 lat temu wystartował TVN. Pierwsze chwile na antenie

3 października 1997 roku stacja TVN zaczęła nadawanie. Dzisiaj mija 25 lat od tego dnia.

25 lat temu o godzinie 19 wystartowała stacja TVN. Widzów przywitał jej prezes i założyciel Mariusz Walter. - Dobry wieczór, państwu, nazywam się Mariusz Walter. Nasza stacja ruszyła - powiedział wtedy.

Pół godziny później przyszła pora na pierwsze wydanie "Faktów" - głównego programu informacyjnego oglądanego do dziś przez miliony widzów każdego dnia. Poprowadził je Tomasz Lis. Jeszcze tego samego dnia na antenie nowej telewizji wyemitowano dwa filmy: "Leon zawodowiec" i "Blow out".

Archiwalne relacje Grzegorza Kajdanowicza
Archiwalne relacje Grzegorza KajdanowiczaTVN24

"Już wtedy dostaliśmy informację, że łatwo telewizji się nie robi"

Jak przyznawał po latach Mariusz Walter, pierwsze wyniki oglądalności TVN były dalekie od oczekiwań. Jego syn i późniejszy prezes TVN Piotr Walter stwierdził jednak, że "było to trudne, ale w pewnym sensie zbawienne dla stacji". - Bo już wtedy dostaliśmy informację, że łatwo telewizji się nie robi - podkreślił.

Stopniowo TVN zwiększał oglądalność, stając się jednym z najchętniej oglądanych kanałów w Polsce. Stacja poszerzała swoją ofertę, dając widzom kolejne, bardzo popularne programy - zarówno rozrywkowe (np. "Big Brother", "Milionerzy", czy "Agent"), talk-show ("Rozmowy w toku", "Kuba Wojewódzki"), ale też informacyjne ("Superwizjer", czy "Uwaga!"). Zaczęły powstawać również nowe kanały tematyczne - w tym pierwszy w Polsce kanał informacyjny TVN24.

Dzisiaj TVN to czołowy nadawca telewizyjny w Polsce, należący do wiodącego globalnego koncernu mediowego Warner Bros. Discovery. W ofercie Grupy TVN znajdują się aktualnie 24 kanały telewizyjne.

Stacja TVN pozostaje wiodącym kanałem, oferując wysokiej jakości programy rozrywkowe oraz rzetelne i niezależne audycje informacyjne.

Swoimi wspomnieniami sprzed 25 lat możesz podzielić się na Kontakt 24: 25 lat TVN. Jakie macie wspomnienia?

Podziękowanie dla widzów na festiwalu

Obchody 25-lecia TVN ruszyły już w sierpniu, przy okazji tegorocznego festiwalu Top of The Top w Sopocie. W jeden z festiwalowych dni odbył się koncert, który był muzycznym podziękowaniem dla tych, którzy od lat są z TVN. Wieczór został przygotowany pod hasłem #ZawszeRazem, na scenie wystąpiła plejada gwiazd estrady w towarzystwie orkiestry.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości