Tim Robbins z Kryształowym Globusem. W Karlowych Warach tłoczno od Polaków

Zwiastun filmu Pawła Maślony "Atak paniki"
Zwiastun filmu Pawła Maślony "Atak paniki"
Akson Studio
Dwa polskie filmy w głównym konkursieAkson Studio

W Karlowych Warach trwa 53. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Kryształowego Globusa za całoształt dokonań odebrał już Tim Robbins. Festiwalowa publiczność zobaczy aż 10 polskich filmów - dwa w konkursie głównym: "Atak paniki" Pawła Maślony oraz koprodukcję "Kawki na drodze" Olmo Erzu. Do konkursowej sekcji "East of the West" trafiły "53 wojny" Ewy Bukowskiej oraz "Via Carpatia" Klary Kochańskiej i Kaspra Bajona. Festiwal potrwa do 7 lipca.

Prezydent Festiwalu Jiří Bartoška, otwierając 53. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach, w swoim przemówieniu odnotował 100-lecie powstania Czechosłowacji i podkreślił znaczenie imprezy jako jednego z najstarszych wydarzeń kulturalnych w historii Czech.

Odbierając nagrodę, brytyjski aktor i reżyser Tim Robbins przypomniał znane osobistości czeskiej kultury, takie jak Václav Havel, Karel Čapek czy Miloš Forman.

- Jestem wdzięczny, że mogłem w tym miejscu upamiętnić dzieło Milosa Formana, człowieka, który wpłynął na cały przemysł filmowy. Dla mnie było to spełnienie marzeń - spotkałem inspirującego artystę, który nie godził się na jakiekolwiek kompromisy - podkreślił.

Robbins zachęcił publiczność do walki o tolerancję, wolność i postęp w duchu Nelsona Mandeli i Vaclava Havla oraz "porzucenie wszelkich trendów, które przeciągają nasze społeczeństwo z powrotem w stronę upiornej przeszłości".

Festiwal w Karlowych Warach uchodzi od początku istnienia za jedno z ważnych wydarzeń promujących konsekwentnie ideę tolerancji i wolności.

Festiwal uczcił pamięć zmarłego niedawno Milosa Formana, zdobywcę dwóch Oscarów w kategorii "najlepszy film", przypominając jego głośny obraz jeszcze sprzed hollywoodzkiego okresu - "Miłość blondynki". Czeska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Carla Davisa zagrał partytury z najgłośniejszych filmów Formana, m.in. z "Lotu nad kukułczym gniazdem", "Hair", czy "Amadeusza".

Polacy w głównym konkursie

Czeski festiwal zawsze był łaskawy dla polskiego kina, w tym roku jednak liczba naszych produkcji jest rekordowa. W sumie jest ich bowiem aż 10, z czego dwie w głównym konkursie. Najbardziej liczymy na to, iż tegoroczne jury doceni brawurowy obraz Pawła Maślony "Atak paniki" porównywany do argentyńskich "Dzikich historii" Damiana Szifrona.

Ta mistrzowsko prowadzona wielowątkowa, mozaikowa opowieść, w której bohaterowie - m.in. autorka kryminałów randkująca z byłym mężem, powracające z wakacji małżeństwo, internetowa gwiazda porno, panna młoda w zaawansowanej ciąży i uzależniony od hazardu kelner - wpadają w wir szalonych zdarzeń, które radykalnie odmienią ich życie. W filmie wystąpili m.in. Magdalena Popławska, Artur Żmijewski, Dorota Segda, Grzegorz Damięcki, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

Obraz Maślony zdobył na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej - Magdaleny Popławskiej, na festiwalu w Koszalinie Młodzi i Film wyróżnienie za najlepsza muzykę dla Radzimira Dębskiego, a ponadto Nagrodę Dziennikarzy.

Z kolei czesko–słoweńsko-polska produkcja "Kawki na drodze" Olmo Erzu, która na festiwalu będzie miała swoją premierę, jest zapowiadana przez twórców jako "film drogi, opowiadający o sile chłopięcej przyjaźni". Opowieść rozpoczyna się na komisariacie policji, podczas przesłuchania trzynastolatka podejrzanego o uprowadzenie samochodu. Młody bohater samodzielne przejechał nim przez całe Czechy.

Polską producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z firmy Koskino, muzykę skomponował Paweł Szamburski, a za całość postprodukcji odpowiadało DI Factory.

Filmy powalczą o Kryształowy Globus wraz z innymi 11 tytułami ze świata.

Kadr z filmu "Atak paniki"Akson Studio

Debiuty zdolnych Polek

W prestiżowej sekcji "East of the West", dedykowanej twórcom filmów debiutanckich (lub drugich obrazów), zobaczymy także dwa polskie filmy - oba wyreżyserowane przez kobiety (choć drugi z filmów współreżyserował mężczyzna). W tym roku ta sekcja poszerzyła swoją formułę. Będzie można w niej obejrzeć debiuty i drugie filmy już nie tylko z Europy Środkowej i Wschodniej, jak dotąd, ale również z Azji.

Pierwszy z polskich filmów to obraz Ewy Bukowskiej - znanej aktorki, która debiutuje jako reżyserka, z Magdaleną Popławską i Michałem Żurawskim w rolach głównych. Publiczność zobaczy go w niedzielę - 1 lipca. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Grażyny Jagielskiej, (żony Wojciecha Jagielskiego), "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym". Żurawski gra w nim Witka, reportera wojennego, Magdalena Popławska wciela się w rolę jego żony, która ciężko znosi to, że mąż większość czasu spędza w rejonach objętych konfliktami zbrojnymi. Stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka bierze górę nad wszystkim innym.

Film miał swoja premierę na festiwalu Młodzi i Kino w Koszalinie, a Magdalena Popławska (to kolejny obraz z jej udziałem w Karlowych Warach) odebrała nagrodę - Jantara za główną rolę kobiecą. Nagroda Specjalna Jury Młodzieżowego w Koszalinie dla filmu pełnometrażowego przypadła natomiast Bukowskiej.

Z kolei polsko-macedońsko-czeski film Klary Kochańskiej (laureatki wielu prestiżowych nagród za krótkometrażowe "Lokatorki") i Kaspra Bajona "Via Carpatia", to opowieść o młodym małżeństwie - Piotrze i Julii, których spotykamy tuż przed wyjazdem na urlop. Ich plany pokrzyżuje matka mężczyzny, która prosi syna, by sprowadził do domu ojca - uchodźcę, od kilku miesięcy przebywającego w jednym z greckich obozów. W ten właśnie sposób, zamiast na luksusowe wakacje, małżeństwo rusza w męczącą podróż, podczas której będzie musiało odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań. Główne role grają Julia Kijowska i Piotr Borowski.

Pierwszy, premierowy pokaz filmu miał już miejsce 30 czerwca.

Polskim producentem filmu jest firma MD4 i Agnieszka Kurzydło. Koproducentem obrazu jest firma Kijora Film. Autorami zdjęć do filmu są Zuzanna i Julian A. Ch. Kernbach.

Kadr z filmu Ewy Bukowskiej "53 wojny"Next Film

Jeszcze więcej polskich filmów

W Karlowych Warach polskie filmy zostaną pokazane także w sekcjach pozakonkursowych. W prestiżowym cyklu Horizons, prezentującym wybrane pozycje z największych światowych festiwali, obejrzymy "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego, nagrodzoną za reżyserię na festiwalu w Cannes, a także docenionego na Berlinale rosyjsko-polsko-serbskiego "Dowłatowa" w reż. Aleksieja Germana. Elena Okopnaya odpowiedzialna w filmie za kostiumy została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Plakat promujący film "Via Carpatia"mat.prasowe

W sekcji "Future Frames: The New Filmmakers To Follow" zaprezentowany zostanie także krótkometrażowy film fabularny "Sweet Home Czyżewo" Jakuba Radeja o chłopaku wracającym do rodzinnego miasteczka po kilkuletniej emigracji.

W sekcji "Another View", pokazującej filmy o wyjątkowych walorach artystycznych, wśród 29 produkcji z całego świata znajdą się aż 3 tytuły współfinansowane przez PISF: prezentowana w Cannes i świetnie tam przyjęta "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej, "Nina" Olgi Chajdas oraz koprodukcja "Litość" w reżyserii Babisa Makridisa. W ramach sekcji "KineDok 4" odbędzie się pokaz dokumentu "Okupacja 1968". Film składa się z pięciu etiud stworzonych przez pięciu reżyserów z pięciu krajów. Autorką polskiej etiudy "Piszę do ciebie, kochanie" jest Magdalena Szymków.

Do tej pory, główna nagroda festiwalu w Karlowych Warach Kryształowy Globus dwukrotnie trafiła do twórców polskiego filmu. Po raz pierwszy w 1948 zdobyła ją Wanda Jakubowska za film "Ostatni etap". Ponad pół wieku później powędrowała ona w ręce Krzysztofa Krauzego za "Mojego Nikifora". Obraz robił wtedy bank z nagrodami zdobywając m.in. prócz Kryształowego Globusa dla najlepszego filmu, nagrodę za reżyserię oraz dla aktorki pierwszoplanowej - Krystyny Feldman.

Autor: kob//kg / Źródło: KVIFF, PISF, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Około 1070 pracowników hoteli w Bostonie i Greenwich w USA strajkuje, gdyż rozmowy kontraktowe z Marriott International, Hilton Worldwide i Hyatt Hotels utknęły w martwym punkcie - podał Reuters, powołując się na związek Unite Here.

Strajk pracowników może rozlać się na całe USA. "Branża hotelarska zeszła na złą drogę"

Strajk pracowników może rozlać się na całe USA. "Branża hotelarska zeszła na złą drogę"

Źródło:
Reuters

W stanie Arizona w USA trwa dochodzenie w sprawie śmierci pracownicy Wells Fargo, która przyszła do biura w piątek rano i została znaleziona martwa przy swoim biurku cztery dni później - poinformował brytyjski dziennik "Guardian".

Przyszła do pracy w piątek rano. We wtorek znaleziono ją martwą przy biurku

Przyszła do pracy w piątek rano. We wtorek znaleziono ją martwą przy biurku

Źródło:
"Guardian"

W miejscowości Magnuszew w powiecie kozienickim kierujący fordem 42-latek, będący pod wpływem alkoholu, uderzył w pieszych. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia zmarła w szpitalu. Dwie osoby są hospitalizowane. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

"Wjechał w dwie grupy pieszych". Trzy osoby nie żyją, dwie są ranne

"Wjechał w dwie grupy pieszych". Trzy osoby nie żyją, dwie są ranne

Źródło:
PAP

To, co PiS dostało za przekraczanie zasad, to był bardzo łagodny wymiar kary - oceniła w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceministra edukacji narodowej Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do odrzucenia przez PKW sprawozdania finansowego komitetu PiS. Zdaniem europosła tej partii Michała Dworczyka, ta decyzja jest "skrajnie niesprawiedliwa i polityczna".

"Bardzo łagodny wymiar kary" za taką "skalę i rozmiar bezczelności"

"Bardzo łagodny wymiar kary" za taką "skalę i rozmiar bezczelności"

Źródło:
TVN24

Na Lazurowej zderzyły się samochód osobowy i karetka pogotowia ratunkowego. Jedna osoba nie żyje, a trzy są ranne. Trafiły do szpitala.

Zderzenie z karetką. Jedna osoba nie żyje, troje poszkodowanych

Zderzenie z karetką. Jedna osoba nie żyje, troje poszkodowanych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prawo jazdy od 17. roku życia to dobry pomysł - stwierdził na antenie TVN24 Marek Konkolewski, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodał, że "jeżeli taki młody człowiek będzie szarżował po polskich drogach, będzie popełniał błędy, naruszenia, to będzie płacił bardzo wysokie mandaty, ale z portfela rodziców". 

Plany zmian w prawie jazdy. "Taka osoba będzie jeździć już na własny rachunek"

Plany zmian w prawie jazdy. "Taka osoba będzie jeździć już na własny rachunek"

Źródło:
tvn24.pl

Mnóstwo sprzętu zakupionego przez poprzedni rząd kurzy się w magazynach i tą sprawą zajmuje się prokuratura. Co w takim razie z nowym i zapowiedzianym przez obecny gabinet programem "Cyfrowy uczeń"? - Rodzaj sprzętu, niezbędne oprogramowanie i zabezpieczenia będą przedmiotem analizy oraz dyskusji z partnerami społecznymi i rodzicami - przekazało biznesowej redakcji tvn24.pl biuro prasowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak dowiedzieliśmy się z kolei w biurze komunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, zakres dostępnych sprzętów będzie szerszy, mają to być także tablety.

Początek roku szkolnego bez laptopa od rządu. Co z nowym sprzętem dla uczniów?

Początek roku szkolnego bez laptopa od rządu. Co z nowym sprzętem dla uczniów?

Źródło:
tvn24.pl

Czekolada z laboratorium może być bardziej przyjazna dla środowiska niż ta pochodząca z plantacji. Naukowcy opracowali proces kultywacji kakao pochłaniający znacznie mniej czasu i zasobów niż ten klasyczny. Alternatywne metody produkcji czekolady mogą także posłużyć do produkcji słodyczy, gdy uprawa kakaowców stanie się trudniejsza przez zmiany klimatyczne.

Przez zmiany klimatu możemy stracić czekoladę. Mogą zastąpić ją tabliczki z laboratorium

Przez zmiany klimatu możemy stracić czekoladę. Mogą zastąpić ją tabliczki z laboratorium

Źródło:
PAP, ABC News, W. Wedel

Z tunelu w rejonie Rafah w Strefie Gazy wydobyto i zidentyfikowano ciała sześciorga zakładników, którzy zostali uprowadzeni przez Hamas 7 października 2023 roku – podała w niedzielę izraelska armia. Według wojska zostali oni zamordowani na krótko przed odnalezieniem. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że Izrael nie spocznie, dopóki nie złapie osób odpowiedzialnych za śmierć zakładników.

Czekali na ratunek prawie rok. Ciała zakładników Hamasu znaleziono w tunelu

Czekali na ratunek prawie rok. Ciała zakładników Hamasu znaleziono w tunelu

Źródło:
PAP

W niedzielę weszły w życie zmiany w Regulaminie ogólnym żołnierza Wojska Polskiego. Polscy żołnierze mogą od teraz nosić zarost do długości trzech centymetrów, a także odsłonić tatuaże na ramionach i przedramionach.

Polscy żołnierze mogą zapuścić brody i odsłonić tatuaże. "Dla wielu stanowiło to problem"

Polscy żołnierze mogą zapuścić brody i odsłonić tatuaże. "Dla wielu stanowiło to problem"

Źródło:
PAP

W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej oficjalne obchody z udziałem najważniejszych władz państwowych odbywają się równocześnie na gdańskim Westerplatte i w Wieluniu. - Dzisiaj nie powiemy "Nigdy więcej wojny". Dzisiaj musimy powiedzieć: "Nigdy więcej samotności". Nie może już tak więcej być w historii, że Polska będzie samotnie stawiała czoła agresji - mówił premier Donald Tusk.

"Nigdy więcej samotności"

"Nigdy więcej samotności"

Źródło:
TVN24

Nie wolno ustępować imperializmowi, druga wojna światowa jest tego wielką lekcją - podkreślił w niedzielę w Wieluniu prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, "wybaczenie i uznanie winy to jedno, a zadośćuczynienie za szkody to drugie". - I ta sprawa cały czas jeszcze nie jest załatwiona i nigdy nie była załatwiona od 80 lat - powiedział.

Prezydent w Wieluniu. "Zadośćuczynienie za straty poniesione w drugiej wojnie światowej należy się Polakom"

Prezydent w Wieluniu. "Zadośćuczynienie za straty poniesione w drugiej wojnie światowej należy się Polakom"

Źródło:
PAP
"Do jednego kliknięcia skróciliśmy dystans pomiędzy pragnieniem a jego realizacją"

"Do jednego kliknięcia skróciliśmy dystans pomiędzy pragnieniem a jego realizacją"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Niedaleko Przasnysza dachował samochód osobowy. Trzy osoby trafiły do szpitala. Jedną z nich transportował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadł z drogi i dachował, trzy osoby trafiły do szpitala

Wypadł z drogi i dachował, trzy osoby trafiły do szpitala

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Śledztwo, które prowadzimy, ma kilka wątków. Generalnie rzecz ujmując, badamy, czy w latach 2006-2009 mogło dochodzić do popełniania przestępstw przez funkcjonariuszy CBA, w tym przez szefa i jego zastępców - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania po emisji materiału "Superwizjera" "Seksmisja CBA. Kulisy operacji wiedeńskiej".

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Źródło:
TVN24

Chłopiec zaczął się dusić podczas wydarzenia, na którym policjanci mówili o bezpieczeństwie. Kilkulatek zrobił się czerwony, nie mógł złapać powietrza. Policjanci zauważyli, że trzyma w dłoni patyczek po lizaku i wkłada palce do ust.

Kilkuletni chłopiec zrobił się cały czerwony i nie mógł oddychać. W ręku trzymał patyczek po lizaku

Kilkuletni chłopiec zrobił się cały czerwony i nie mógł oddychać. W ręku trzymał patyczek po lizaku

Źródło:
tvn24.pl, Policja Śląska

Pasażer samolotu tuż przed lądowaniem na katowickim lotnisku zaczął się kłócić się z innymi, nie słuchał też poleceń załogi. Później tłumaczył się "atakiem paniki". Został ukarany mandatem.

Pod koniec lotu zaczął się kłócić z pasażerami i nie słuchał poleceń załogi

Pod koniec lotu zaczął się kłócić z pasażerami i nie słuchał poleceń załogi

Źródło:
tvn24.pl

Proboszcz parafii w Garwolinie (Mazowsze) rozebrał zabytkowe ogrodzenie przy kościele. Użyta została do tego koparka, co oburzyło miłośników historii. Duchowny miał pozwolenie od służb konserwatorskich, w tym na użycie koparki. Miała jednak posłużyć tylko do "wzruszenia muru". Konserwator zabytków zlecił kontrolę.

Zabytkowe ogrodzenie przy kościele rozebrane koparką. Konserwator zlecił kontrolę

Zabytkowe ogrodzenie przy kościele rozebrane koparką. Konserwator zlecił kontrolę

Źródło:
tvn24.pl

Z komunikatu końcowego Forum Wysp Pacyfiku usunięto w sobotę wzmiankę o relacjach z Tajwanem. Stało się tak po proteście wysłannika Chin. Rząd w Tajpej potępił działanie chińskiego delegata, określając je jako "niegrzeczną interwencję".

Oburzone Chiny wymusiły zmianę treści komunikatu. "To musi być błąd"

Oburzone Chiny wymusiły zmianę treści komunikatu. "To musi być błąd"

Źródło:
PAP

W niedzielę w Turyngii i Saksonii odbywają się wybory do parlamentów regionalnych tych krajów związkowych. Jak piszą media, skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) "zmierza po bezprecedensowe wyniki". W Turyngii prawdopodobnie wygra, a w Saksonii idzie łeb w łeb z chadekami - wskazują ostatnie sondaże. Na ulice Erfurtu w Turyngii wyszły w sobotę tysiące osób - zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej partii. "Niemcy Wschodnie!", "Naziści precz!", było słychać głosy z dwóch stron. Wybory w Niemczech śledzi dzisiaj cały świat.

AfD zdobędzie Turyngię i Saksonię? Ruszły wybory, na które patrzą nie tylko Niemcy

AfD zdobędzie Turyngię i Saksonię? Ruszły wybory, na które patrzą nie tylko Niemcy

Źródło:
PAP

W niedzielę mija 85 lat od wybuchu II wojny światowej. Była to największa i najkrwawsza wojna w historii ludzkości, w której Polska poniosła relatywnie największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. Kampania polska we wrześniu 1939 roku to punkt zwrotny dziejów XX wieku. Opór Polski sprawił, że nazistowskie Niemcy straciły szansę na błyskawiczne zwycięstwo w ograniczonym, lokalnym konflikcie. Przez pięć tygodni Polska walczyła samotnie, najpierw z niemieckim, a potem także z sowieckim agresorem.

"Okręt idzie do ataku na Westerplatte". Mija 85 lat od wybuchu II wojny światowej

"Okręt idzie do ataku na Westerplatte". Mija 85 lat od wybuchu II wojny światowej

Źródło:
PAP

Zakończyła się akcja poszukiwania żołnierza, który zaginął po wypadku śmigłowca gaśniczego w północnej Portugalii. W sobotę strażacy odnaleźli jego ciało. Do wypadku doszło w piątek podczas misji gaszenia pożaru lasu - wstępne ustalenia wskazują, że podczas lotu doszło do poważnego błędu technicznego.

Śmigłowiec rozpadł się na pół. Odnaleźli kolejną ofiarę

Śmigłowiec rozpadł się na pół. Odnaleźli kolejną ofiarę

Źródło:
Portugal Resident, publico.pt, tvnmeteo.pl

"Zginął dlatego, że był dziennikarzem" - taki napis znajduje się na kamienicy w Poznaniu, gdzie mieszkał Jarosław Ziętara. Dziennikarz zniknął dokładnie 32 lata temu. Według prokuratury został porwany i zamordowany, ciała do dziś nie odnaleziono. W niedzielę dziennikarze i mieszkańcy Poznania uczcili pamięć Ziętary przed domem, w którym mieszkał w 1992 r.

Tego dnia wyszedł z domu do redakcji. 32. rocznica zaginięcia Jarosława Ziętary

Tego dnia wyszedł z domu do redakcji. 32. rocznica zaginięcia Jarosława Ziętary

Źródło:
PAP

Po raz czwarty wręczono Medale Wolności Słowa. W czasie gali wyróżniono laureatów w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel/Obywatelka. W pierwszej z nich medal otrzymała Karolina Lewicka z Tok FM, w drugiej odznaczono stowarzyszenie Pro Loquela Silesiana, zaś w trzeciej - Anja Rubik.

Medale Wolności Słowa przyznane

Medale Wolności Słowa przyznane

Aktualizacja:
Źródło:
Fundacja Grand Press

Magazyn śledczy reporterów "Superwizjer" wraca na antenę z nowymi odcinkami. Autorzy programu od lat ukazują nadużycia władzy, korupcję, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji i afery gospodarcze. Program będzie można oglądać na antenie TVN, TVN24 oraz w TVN24 GO i na platformie Player. Oto czego widzowie mogą spodziewać się w nowym sezonie.

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

Źródło:
tvn24.pl

Kolejna akcja szczepienia lisów na Mazowszu odbędzie się w dniach 5-18 września. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Nie wolno jej dotykać. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt domowych.

Będą zrzucać i rozkładać szczepionki dla lisów. Zalecana "ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt"

Będą zrzucać i rozkładać szczepionki dla lisów. Zalecana "ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Już za tydzień do kin trafi film Jorgosa Lantimosa "Rodzaje życzliwości" z Emmą Stonę, Jesse Plemonsem i Willem Dafoe w rolach głównych. Prowadząca program podzieliła się także dobrą wiadomością z miłośnikami polskiego kina.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl