Rage Against the Machine odwołuje trasę po Europie

Autor:
ft/adso
Źródło:
PAP
Amerykański zespół Rage Against the Machine odwołał trasę po Europie
Reuters ArchiveAmerykański zespół Rage Against the Machine odwołał trasę po Europie

Sierpniowa i wrześniowa trasa koncertowa amerykańskiego zespołu Rage Against the Machine została odwołana z powodu problemów zdrowotnych 52-letniego wokalisty Zacka de la Rochy. Odwołany został między innymi koncert w Polsce.

"W związku z wytycznymi lekarza (...) sierpniowa i wrześniowa trasa Rage Against the Machine w Wielkiej Brytanii i Europie nie może być kontynuowana. Z ogromnym rozczarowaniem ogłaszamy jej odwołanie" - przekazał zespół w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej.

Jak dodano, ostatnie koncerty w ramach trwającej obecnie amerykańskiej trasy odbędą się 11, 12 i 14 sierpnia w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Następnie de la Rocha powróci do domu na leczenie. Zespół wyjaśnił, że "loty, czas podróży i rygorystyczny harmonogram w Wielkiej Brytanii i Europie są po prostu zbyt dużym ryzykiem". Rage Against the Machine przeprosili wszystkich fanów za zaistniałą sytuację i wyrazili nadzieję, że wkrótce uda im się wrócić do koncertowania.

Zack de la Rocha doznał kontuzji nogi w czasie drugiego koncertu 10 lipca w Wisconsin w USA. W oświadczeniu nie odniesiono się jednak do przyczyny problemów zdrowotnych wokalisty.

Zespół miał ruszyć w pierwszą od 2011 roku trasę koncertową w 2020 roku, jednak z powodu pandemii jej termin przełożono. Jedyny występ grupy w Polsce miał się odbyć 15 września w krakowskiej Tauron Arenie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości