Zmarła pod koniec grudnia Carrie Fisher została pochowana obok swojej matki, legendarnej aktorki Debbie Reynolds, która odeszła dzień po śmierci córki. Prochy Fisher zostały złożone w urnie w kształcie tabletki Prozacu.
Carrie Fisher 23 grudnia przeszła zawał serca i zmarła 27 grudnia w wieku 60 lat. Dzień później w wieku 84 lat odeszła jej matka, Debbie Reynolds.
Fisher i Reynolds zostały pochowane w czasie prywatnej ceremonii w Hollywood Hills w Los Angeles. Media na całym świecie obiegło zdjęcie, na którym Todd Fisher niesie urnę w kształcie tabletki Prozacu z prochami siostry.
- To stara, porcelanowa pigułka Prozacu, była jednym z ulubionych przedmiotów Carrie - uzasadniał nietypowy wybór w rozmowie z "Hollywood Reporter". - Uwielbiała ją. Razem z Billie (Lourd - córką Carrie Fisher - red.) nie mogliśmy znaleźć nic odpowiedniego i pomyśleliśmy, że to by się jej spodobało - tłumaczył.
Carrie Fisher zdobyła serca fanów nie tylko niezapomnianą rolą księżniczki Lei w "Gwiezdnych wojnach", ale także nietuzinkową osobowością i ironicznym poczuciem humoru. Z dystansem opowiadała o swoich zmaganiach z chorobą afektywną dwubiegunową i uzależnieniami.
Księżniczka Leia
Carrie Fisher debiutowała w 1975 roku w filmie "Szampon" z udziałem Warrena Beatty'ego. Miała 19 lat, gdy stała się znana jako księżniczka Leia w pierwszej trylogii George’a Lucasa "Gwiezdne wojny" u boku Harrisona Forda (Han Solo), Marka Hamilla (Luke Skywalker) z 1977 roku. W swoich wydanych niedawno wspomnieniach "The Princess Diarist" Fisher przyznała się do romansu z Harrisonem Fordem trwającego przez trzy miesiące podczas kręcenia trylogii. Po tym, jak w 1983 roku wystąpiła w "Powrocie Jedi" w złotym metalowym bikini, została symbolem seksapilu. W 2015 roku zagrała w siódmej części "Gwiezdnych wojen" zatytułowanej "Przebudzenie Mocy". Wystąpiła również w tak znanych filmach jak "Blues Brothers" z 1980 roku, "Hannah i jej siostry" (1986), "Kiedy Harry poznał Sally" (1989), "Krzyk 3" (2000). Nie była pozbawiona autoironii, co pokazała w jednym z odcinków serialu "Seks w wielkim mieście", gdzie zagrała samą siebie. Fisher była również autorką kilku książek. Na podstawie jej autobiograficznej, bestsellerowej książki "Pocztówki znad krawędzi" w 1990 roku został zrealizowany film z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych, opisujący rywalizację pomiędzy nią a matką, gwiazdą Hollywood Debbie Reynolds, znaną m.in. z "Deszczowej piosenki" (1952).
Autor: kg/ib / Źródło: BBC, Hollywood Reporter, PAP