Meryl Streep z honorowym Złotym Globem

Oficjalny zwiastun filmu "Boska Florence"
Oficjalny zwiastun filmu "Boska Florence"
Monolith Films Plus
Monolith Films PlusOstatnia rola Streep - w "Boskiej Florence" może przynieść jej kolejne nagrody

Trzykrotna laureatka Oscara, która na koncie ma również osiem Złotych Globów - Meryl Streep - otrzyma tegoroczną Cecil B. DeMille Award, czyli honorowego Złotego Globa - ogłosiło Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

Nagroda Cecil B. DeMille Award przyznawana jest za "wybitny wkład w świat rozrywki". Nagroda wręczana jest podczas gali Złotych Globów, a wyróżniona nią osoba jest gościem honorowym.

Rekordowa ilość nagród

Streep jest rekordzistką nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (HFPA). Jeśli chodzi o Złote Globy, jest najczęściej nagradzaną i najczęściej nominowaną aktorką. W swojej 45-letniej karierze zdobyła osiem statuetek oraz 29 nominacji (ogółem na swoim koncie posiada 164 nagrody filmowe i telewizyjne oraz 322 nominacji).

- Nie jest niespodzianką, że uhonorowano Meryl Streep nagrodą Cecil B. DeMille Award 2017 - powiedział Lorenzo Soria, prezes HFPA. - Fascynujący 40-letni dorobek składający się z różnych gatunków filmowych i telewizyjnych. Meryl jest wzorem do naśladowania. W dodatku cały czas go rozwija dla kolejnych pokoleń. Zawsze wcielała się w role silnych kobiet, kreując sztukę aktorską, pokazującą wrażliwość i portretującą prawdę na dużym ekranie. Najprościej mówiąc, Streep jest pionierką, która przecierała szlaki kobietom w kinie, w telewizji i na scenie. Z finezją i gracją przełamuje granice płciowe i wiekowe. HFPA jest zaszczycone mogąc ją wyróżnić - dodał.

Jedna z najsłynniejszych aktorek historii kina ma wielką szansę na kolejne nagrody. Jej kolejna rola biograficzna w filmie "Boska Florence" wymieniana jest wśród tegorocznych faworytów do Złotych Globów, nagród BAFTA oraz Oscarów.

74. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2017 roku.

Autor: tmw/kk / Źródło: Variety

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości