TVN24 | Kultura i styl

Lady Gaga miała "kuloodporną sukienkę" w czasie zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
Vogue, NME, tvn24.pl
Lady Gaga wystąpiła w "kuloodpornej sukni" (wideo archiwalne)
Reuters ArchiveLady Gaga wystąpiła w "kuloodpornej sukni" (wideo archiwalne)

Lady Gaga w czasie zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych zaśpiewała amerykański hymn "The Star-Spangled Banner". Jak wyznała w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Vogue", miała wtedy na sobie "kuloodporną suknię".

Lady Gaga, jedna z czołowych gwiazd amerykańskiej muzyki rozrywkowej, 20 stycznia 2021 roku odśpiewała amerykański hymn w czasie uroczystości zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Lady Gaga: moim marzeniem było zostać dziennikarką wojenną

Zdobywczyni Oscara za piosenkę do filmu "Narodziny gwiazdy" w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Vogue" została zapytana o ten wyjątkowy występ. - To był jeden z tych dni w moim życiu, kiedy czułam największą dumę. Jak wiele osób w Ameryce, czułam ogromny lęk, kiedy Donald Trump był prezydentem, a zmiana 45. (prezydenta - red.) na 46. jest czymś, o czym jestem w stanie opowiedzieć moim dzieciom - wyznała piosenkarka.

- Śpiewałam w kuloodpornej sukni od Schiaparelli. Nie wiem, czy ludzie to o mnie wiedzą, ale gdybym nie była piosenkarką, byłabym dziennikarką wojenną. To było jedno z moich marzeń - wyjaśniła. Dodała, że dzień przed inauguracją była na Kapitolu i widziała ślady zamieszek, do jakich doszło 6 stycznia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO

Jeszcze przed inauguracją artystka powiedziała, że możliwość zaśpiewania "The Star-Spangled Banner", czyli amerykańskiego hymnu, była dla niej wielkim zaszczytem.

Piosenkarka wykonała amerykański hymn tuż przed złożeniem przysięgi przez wiceprezydentkę Kamalę Harris. Gaga miała na sobie granatowo-czerwoną kreację, a na piersi złotą broszkę w kształcie gołębicy z gałązką oliwną. Wokalistka wspierała Bidena w kampanii prezydenckiej.

Autor:tmw

Źródło: Vogue, NME, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości