TVN24 | Kultura i styl

Al Bano lekarzom. Stanął przed hotelem i zaśpiewał "Felicita"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
ww//rzw
Źródło:
La Repubblica, Policlinico di Bari, PAP
Al bano zaśpiewał lekarzom mieszkającym tymczasowo w hotelu w Bari
Al bano zaśpiewał lekarzom mieszkającym tymczasowo w hotelu w BariPoliclinico di Bari
wideo 2/6
Policlinico di BariAl bano zaśpiewał lekarzom mieszkającym tymczasowo w hotelu w Bari

Legenda włoskiej muzyki pop, piosenkarz Al Bano, postanowił dodać otuchy lekarzom tym, co potrafi najlepiej. Przyjechał przed hotel w Bari (Apulia), gdzie tymczasowo mieszkają medycy walczący w lokalnym szpitalu o życie i zdrowie pacjentów z koronawirusem, i wykonał dla nich utwór "Felicita" w wersji a capella.

"Felicita" (po polsku "szczęście") duetu Romina Power & Al Bano po raz pierwszy wybrzmiała przed publicznością na festiwalu w San Remo w 1982 roku. Po ten utwór, do dziś przez wielu uwielbiany, sięgnął sam Al Bano, by w czasie pandemii dodać otuchy medykom z Bari.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Al Bano przyjechał w maseczce i witał się łokciemPoliclinico di Bari

Odcięli się od rodzin, odwiedził ich gwiazdor

'Spontaniczna piosenka dla lekarzy i pracowników ochrony zdrowia, którzy walczą z koronawirusem w szpitalu Policlinico w Bari. Żeby nie narażać bliskich na niebezpieczeństwo zakażenia, kilka tygodni temu zdecydowali, że odizolują się od rodzin i zostali przyjęci w Hi Hotel w Bari. Dziękujemy!" - napisali pracownicy szpitala na swoim instagramowym profilu, umieszczając nagranie z fragmentem utworu.

Na nagraniu słychać, jak dołączają oni do wspólnego śpiewania, na koniec brawami podziękowali gwiazdorowi za spontaniczny krótki koncert.

Al Bano to gwiazda włoskiej muzyki lat 70.Shutterstock

Koronawirus we Włoszech

Według danych ogłoszonych w czwartek wieczorem, we Włoszech w ciągu doby zmarło 525 osób zakażonych koronawirusem. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł w tym kraju do 22170. O 1189 zwiększyła się od środy we Włoszech liczba zakażonych. Obecnie jest ich ponad 106 tysięcy. 76 tys. spośród nich dochodzi do zdrowia w domowej izolacji. Od początku epidemii potwierdzono prawie 169 tys. przypadków koronawirusa.

Spada liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Po raz pierwszy od 20 marca wynosi ona poniżej 3 tysięcy. Wyleczonych jest już ponad 40 tys. osób. Dzienny wzrost wyniósł około 2 tysięcy.

Autor:ww//rzw

Źródło: La Repubblica, Policlinico di Bari, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policlinico di Bari

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości