"Marzył, żeby umrzeć na scenie i prawie tak się stało". Artyści żegnają Jerzego Stuhra

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Zmarł wybitny polski aktor Jerzy Stuhr
Zmarł wybitny polski aktor Jerzy StuhrTVN24
wideo 2/6
Zmarł wybitny polski aktor Jerzy Stuhr

Wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra poruszyła wielbicieli jego talentu, w tym artystów - tych, którzy znali się z nim z planu i przyjaźnili, jak i tych, dla których był autorytetem i wzorem. W mediach społecznościowych pojawiają się bardzo osobiste wspomnienia gwiazd o zmarłym aktorze.

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Jerzy Stuhr, zmarł w wieku 77 lat. Żegnają go bliscy - rodzina i przyjaciele, gwiazdy kina oraz politycy.

Według Krystyny Jandy, Stuhr wyróżniał się "osiągnięciami i życiem którym mógłby obdarować kilka a nawet kilkanaście osób". "Człowiek niezwykły. Przyjaciel ludzi, świata, zwierząt, dzieci. Wybranek boga sztuki, aktorstwa, reżyserii. Także Wielki nauczyciel. Sztuki i życia. Wychował pokolenia polskich aktorów i reżyserów, obdarował hojnie tysiące Widzów" - napisała w mediach społecznościowych.

Aktorka zwróciła uwagę na jego "wiedzę o naturze ludzkiej", "radość życia, poczucie humoru" i wyobraźnię. "Był drogocennym partnerem reżyserów filmowych i teatralnych, Jego role nadawały blask, siłę i sens wszystkiemu co powstawało" - dodała. "Marzył żeby umrzeć na scenie i prawie tak się stało. Do ostatnich sił grał, ostatni spektakl Teatru Polonia, który wyreżyserował i grał, Jego wielki sukces 'Geniusz' tak się złożyło, że zagrał w ukochanym Krakowie" - zaznaczyła Janda. "Odpoczywaj w spokoju, zostawiłeś Świat, Polskę i nas innymi. Lepszymi" - dodała.

ZOBACZ TEŻ: Każdej postaci dawał "porcję autentyzmu". 10 kultowych ról Jerzego Stuhra

Artyści żegnają Jerzego Stuhra

"Odszedł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Byłem wielbicielem jego talentu, widzem i partnerem" - mówi Daniel Olbrychski. I wspomina wspólną pracę na planie filmu Piotra Szulkina "Ga, ga. Chwała bohaterom". "Patrzyłem na niego i przestawałem grać, bo byłem tak zafascynowany tym, co robi Jurek, partnerując mi. Po prostu go słuchałem i patrzyłem na niego tak, jak widzowie. Podziwiałem jego kunszt, grę, niesłychaną zupełnie pracowitość, rzetelność zawodową" - wspomina Olbrychski. "Talent wszyscy znani aktorzy mają, a on jeszcze wykazywał przygotowanie i rzetelność w każdej sekundzie, energię niesłychaną".

Olbrychski wspomina też ostatnie spotkanie ze Stuhrem. "Widziałem go na przyjęciu w Milanówku, które wydaje co roku od wielu lat Krysia Janda, jego przyjaciółka. Był w bardzo w słabej formie, z trudem mówił" - zdradził Olbrychski.

SPECJALNE WYDANIE PROGRAMU „KROPKA NAD I” POŚWIĘCONE JERZEMU STUHROWI WE WTOREK O GODZ. 20. W TVN24 I W TVN24 GO. GOŚĆMI MONIKI OLEJNIK BĘDĄ: JULIUSZ MACHULSKI, KATARZYNA FIGURA, JAN ENGLERT I ANDRZEJ SEWERYN. 

Aktor Wiktor Zborowski wspominał na antenie TVN24, że choć nie współpracował na planie ze Stuhrem, to znał się z nim przez jego syna, Macieja Stuhra. - Dla mnie był przede wszystkim fenomenalnym aktorem - powiedział. - Miał wybitne predyspozycje do tego zawodu i wielki talent, czyli chęć do pracy. W ostatnich latach był herosem i tytanem w jednym. Ciężko chorując, ciężko pracował cały czas - zauważył. - Jurek był erudytą, był intelektualistą (...). Był aktorem wszechstronnym, grał fenomenalnie role dramatyczne, a także na wskroś komediowe. Naprawdę nie każdemu jest to dane - podkreślił.

Aktor Jerzy Radziwiłowicz podkreślił, że informacja o śmierci Jerzego Stuhra jest bardzo bolesna "ponieważ odchodzą przyjaciele". - Jurka znam od dziesięcioleci. Razem przyszliśmy do Starego Teatru lata temu i od tej pory byliśmy sobie bliscy. Spektakl, który zrobiliśmy z Andrzejem Wajdą, czyli "Zbrodnia i kara", którą graliśmy z dwieście pięćdziesiąt razy razem, bardzo nas do siebie zbliżył - powiedział. - Oprócz tego, że był świetnym aktorem, był również niezwykle lojalnym partnerem na scenie - mówił o Stuhrze.

Przypomniał, że Jerzy Stuhr był nie tylko aktorem, ale i "reżyserował filmy, był świetnym kabareciarzem, za młodu prowadził "Spotkania z balladą". Był wszechstronnym artystą teatru, filmu, a poza tym bliskim przyjacielem". Zwrócił uwagę, że rola Stanisławskiego w spektaklu "Geniusz", ostatnia rola 77-letniego aktora, była "wspaniała, wstrząsająca". - Takiego Stuhra jeszcze nigdy nie widziałem wcześniej. Było to związane m.in. z tym, że miał pewne trudności natury zdrowotnej. Dało to jednocześnie niezwykły, wzruszający, efekt - zauważył Radziwiłowicz.

Cezary Harasimowicz, scenarzysta, aktor i pisarz podkreślił, że "Jerzy Stuhr był wyznacznikiem aktorstwa najwyższej próby". "Było to aktorstwo wielowymiarowe. Zarówno w ramach ról komediowych, jak i dramatycznych, był niepowtarzalny" i jak dodał, "odchodzi wspaniałe pokolenie, trudno szukać następców".

Reżyser i scenarzysta Feliks Falk, który pracował ze Stuhrem przy trzech filmach i jednej sztuce telewizyjnej przypomniał, że Stuhr zawsze się poświęcał i współpracował. - Jak pracowaliśmy razem, byliśmy dużo młodsi. Jurek miał wtedy dwadzieścia siedem lat, był jeszcze mało znany, ale wykazywał olbrzymi talent, energię, pomysłowość - przyznał. - Poza wszystkim Jurek był ciepłym i pełnym humoru człowiekiem. Sypał różnymi żartami i dowcipami jak mało kto - dodał.

- Wielki artysta, a dla mnie osobiście najbliższy przyjaciel. Znamy się, znaliśmy się od 1966 r., pracowaliśmy ze sobą przez pięćdziesiąt lat - mówił o Jerzym Stuhrze aktor teatralny i filmowy, senator Jerzy Fedorowicz. - Chcę, żeby była pełna świadomość, że odszedł jeden z największych artystów teatru, artystów w ogóle. Jurek Stuhr był też pisarzem, reżyserem, rektorem uczelni, wykładowcą na uczelniach zagranicznych - dodał.

"Żegnaj kochany Mistrzu, Profesorze, niezapomniany komisarzu Rybo! Będzie mi Ciebie bardzo brakowało. Dziękuję za każdy dzień na planie z Tobą. Za każdą uwagę, dygresję, dykteryjkę. Trzymam Cię głęboko w swoim sercu" - napisał aktor Cezary Pazura.

Jerzy Stuhr nie żyje. "Wychowawca, kolega, przyjaciel"

Jerzego Stuhra żegna też jego uczelnia. "Rektor naszej Uczelni w latach 1990-1996 i 2002-2008, wybitny artysta, wychowawca wielu aktorskich pokoleń, wspaniały kolega, serdeczny przyjaciel i opiekun młodych twórców. W Jego osobie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie traci swoją istotną część" - czytamy na profilu Akademii.

Pożegnanie opublikował też Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, z którym aktor związany był przez 30 lat. Jak napisano, na deskach teatru "jako aktor tworzył niezapomniane kreacje w spektaklach reżyserowanych przez najwybitniejszych polskich reżyserów" i wymieniono szereg jego ról, "które na zawsze pozostaną w pamięci widzów i w historii polskiego teatru". "Polska sztuka poniosła wielką stratę" - podkreślono.

Ale jednego z najwybitniejszych polskich aktorów żegnają nie tylko koledzy związani z nim zawodowo.

"Dla mnie cała ogromna epoka polskiego kina już się nie powtórzy. Był aktorem niezwykłym, o ogromnych możliwościach i z każdej roli potrafił zrobić majstersztyk" - czytamy na profilu Jurka Owsiaka

"Wielki! Jeden z największych. Dużo więcej niż aktor. Wielka strata. Jerzy Stuhr RIP" - napisano na Facebooku grupy T.Love.

Kondolencie bliskim złożył artysta kabaretowy Robert Motyka. "Pan Jerzy od dziecka kształtował mój gust filmowy. Właściwie jak wielu z nas, powtarzam nauczone na pamięć fragmenty z filmów, albo bajek. Miałem też ogromne szczęście obejrzeć 'Kontrabasistę" w teatrze, ale w moim sercu na zawsze zostanie "Wodzirej". Panie Jerzy, będzie mi Pana brakowało" - napisał.

"Pęka serce, jak odchodzą tacy ludzie i tacy artyści. Po takich osobowościach zostaje wielka pustka. Wyrazy współczucia dla rodziny" - napisała piosenkarka Patrycja Markowska.

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Łukasz Gągulski

Pozostałe wiadomości

Niebezpieczne zjawiska pogodowe nie opuszczą nas również w piątek. Jak tłumaczył na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, nad Polską przesunie się front atmosferyczny ze strefą ulewnych opadów i silnych podmuchów wiatru. W najbliższym czasie nie odpoczniemy również od gorąca.

Nad Polską przejdzie front, który "gwarantuje podtopienia"

Nad Polską przejdzie front, który "gwarantuje podtopienia"

Źródło:
TVN24

Jarosław Kaczyński nie chciał odpowiadać na pytania Sary Małeckiej-Trzaskoś, najmłodszej reporterki z akredytacją prasową w Sejmie. 'Wolność słowa nie jest dla dzieci. Odejdź" - mówił prezes PiS do rezolutnej 12-latki, kiedy ona nie dawała za wygraną.

Kaczyński do najmłodszej sejmowej reporterki: to nie dla dzieci, odejdź

Kaczyński do najmłodszej sejmowej reporterki: to nie dla dzieci, odejdź

Źródło:
tvn24.pl

W popularnych tureckich kurortach jest w tym sezonie "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach" - donoszą lokalne media. "Branża turystyczna w regionie Morza Egejskiego zmaga się z trudnym sezonem" - pisze Türkiye Today. W rozmowie z portalem tureccy hotelarze wskazują powody, dla których klienci wybierają inny kierunek.

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

Źródło:
euromonitor.com, Gazete Oksijen, Euronews, Türkiye Today, tvn24.pl

Wypadek z udziałem autobusu komunikacji miejskiej i ciężarówki w Grudziądzu. Dwie osoby zostały poszkodowane. To kierowca i jedna z pasażerek. Oboje trafili do szpitala.

Autobus zderzył się z ciężarówką. Są ranni

Autobus zderzył się z ciężarówką. Są ranni

Źródło:
tvn24.pl

Nie bronię komitetu wyborczego PiS. Ja bronię prawa - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej, odnosząc się do badania sprawozdań finansowych komitetów wyborczych, w tym PiS.

Kalisz: niektóre urzędy potraktowały pytania PKW niepoważnie

Kalisz: niektóre urzędy potraktowały pytania PKW niepoważnie

Źródło:
TVN24

Ratownicy z dwóch stron próbują dostać się do obszaru, w którym przebywa poszukiwany górnik - relacjonuje w piątek rano dziennikarka TVN24 Małgorzata Marczok, która jest na miejscu. W wyniku czwartkowego wstrząsu w kopalni Rydułtowy jeden z górników zginął, a drugi, który pozostaje pod ziemią, jest poszukiwany.

Miejsce "doprecyzowane", ratownicy próbują z dwóch stron. Najnowsze informacje o akcji w kopalni

Miejsce "doprecyzowane", ratownicy próbują z dwóch stron. Najnowsze informacje o akcji w kopalni

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Prezydent USA Joe Biden, w czasie prezentacji deklaracji "Ukraine compact" przez państwa, które parafowały dwustronne umowy z Ukrainą, przez pomyłkę przedstawił prezydenta Ukrainy jako "Władimira Putina". Natychmiast się poprawił.

Pomyłka Bidena, szybka riposta Zełenskiego. "Jesteś o wiele lepszy"

Pomyłka Bidena, szybka riposta Zełenskiego. "Jesteś o wiele lepszy"

Źródło:
PAP, Reuters

Porządkowanie praworządności na przykładzie sądu w Olsztynie. Tam dwaj sędziowie, których nazwiska były w ostatnich latach głośne, stanęli po dwóch stronach barykady. Sędzia Maciej Nawacki traci władzę, ale i chyba chęć do orzekania. Sędzia Paweł Juszczyszyn wraca do pracy, także w nowej roli. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Są problemy z jego pracą". Bodnar: warto to zbadać

"Są problemy z jego pracą". Bodnar: warto to zbadać

Źródło:
TVN24

IMGW wydał ostrzeżenia przed zagrożeniami pogodowymi. Piątek będzie kolejnym burzowym dniem - w trzech województwach obowiązują alarmy trzeciego stopnia, a miejscami burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu. Wiele województw pozostanie także pod panowaniem uciążliwego skwaru.

Uwaga na burze i ulewy. Czerwone ostrzeżenia IMGW w części kraju

Uwaga na burze i ulewy. Czerwone ostrzeżenia IMGW w części kraju

Źródło:
IMGW

Potężne burze przeszły nad Kapsztadem. W jednym z największych miast RPA wiatr i deszcz poważnie uszkodziły co najmniej 15 tysięcy domów. Niebezpieczna pogoda utrzyma się tam co najmniej do końca miesiąca.

Wiatr położył tysiące domów

Wiatr położył tysiące domów

Źródło:
PAP, Africa News, iol.co.za

Lawina ziemna zepchnęła dwa autobusy do rzeki w Nepalu. Pojazdami poruszało się ponad 60 osób, spośród których większość wciąż uznawana jest za zaginione. Akcję ratunkową utrudnia padający bez przerwy deszcz.

Lawina zepchnęła dwa autobusy do rzeki. Poszukują 60 osób

Lawina zepchnęła dwa autobusy do rzeki. Poszukują 60 osób

Źródło:
PAP, The Kathmandu Post

Nowa podaż mieszkań zaczęła przewyższać popyt, przez co spółki coraz częściej oferują klientom bonusy oraz rabaty. Na promocje można liczyć także na rynku wtórnym - wynika z doniesień "Pulsu biznesu". W siedmiu największych miastach oferta lokali deweloperskich urosła ostatnio aż o 30 procent.

Rabaty i bonusy przy zakupie mieszkania. Deweloperzy walczą o klientów

Rabaty i bonusy przy zakupie mieszkania. Deweloperzy walczą o klientów

Źródło:
PAP

Gdy w Waszyngtonie odbywał się szczyt NATO, były prezydent USA Donald Trump przyznał na wiecu wyborczym, że nie wiedział, co to za organizacja, zanim został prezydentem - poinformował "New York Times". Następnie dodał, że zrozumiał to "w dwie minuty" i zauważył, że "oni nie płacą".

Trump "nie wiedział", co to NATO, ale "pojął w dwie minuty"

Trump "nie wiedział", co to NATO, ale "pojął w dwie minuty"

Źródło:
PAP

Premier Węgier Viktor Orban poinformował we wpisie na platformie X, że spotkał się z Donaldem Trumpem w jego posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie. Tematem rozmów były "możliwości pokoju" w Ukrainie. Wcześniej szef węgierskiego rządu odwiedził też Kijów i Moskwę, gdzie spotkał się z Władimirem Putinem. Wizyta w Rosji była szeroko krytykowana.

Orban ze swoją "misją pokojową" poleciał na Florydę

Orban ze swoją "misją pokojową" poleciał na Florydę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W czwartek polscy strażacy interweniowali ponad 3500 razy po nawałnicach, jakie przeszły nad krajem. Szczególnie niebezpiecznie było na Mazowszu i w Małopolsce. Do groźnej sytuacji doszło także w Białymstoku, gdzie do rzeki wpadł samochód.

Ponad 3500 interwencji po czwartkowych nawałnicach

Ponad 3500 interwencji po czwartkowych nawałnicach

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP, KG PSP

Zakończyły się poszukiwania 34-letniego kajakarza, który w środę wieczorem wpadł do Jeziora Chełmżyńskiego po gwałtownym załamaniu się pogody. Nurkowie odnaleźli ciało.

Kajakarz wpadł do jeziora. Nurkowie odnaleźli ciało

Kajakarz wpadł do jeziora. Nurkowie odnaleźli ciało

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Toruń, PAP

W latach 2019-2023 Polska wyeksportowała łącznie 14,3 milionów ton nieprzetworzonego drewna - wynika z komunikatu Lasów Państwowych. Większość trafiła do Niemiec oraz Chin, choć klientami są także Słowacy, Czesi, a nawet Szwedzi. Jak wynika z zapowiedzi rządu, wysyłka drewna za granicę wkrótce zostanie ograniczona.

Miliony ton polskiego drewna trafiło za granicę. Wkrótce mają obowiązywać ograniczenia

Miliony ton polskiego drewna trafiło za granicę. Wkrótce mają obowiązywać ograniczenia

Źródło:
PAP

Po gwałtownej ulewie w Tatrach Bielskich na Słowacji na szlak zeszła lawina błotna, uderzając w wiatę, pod którą stali turyści. Dwie osoby - Polka i Słowaczka - zginęły, cztery zostały ranne, a dziesięć doznało lżejszych obrażeń – podsumowali słowaccy ratownicy górscy. W akcji brali też udział ratownicy TOPR z Zakopanego.

Lawina błotna w Tatrach. Nie żyją dwie turystki

Lawina błotna w Tatrach. Nie żyją dwie turystki

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Nawałnica przeszła w czwartek wieczorem przez Warszawę. Nagle zrobiło się ciemno, zaczęło bardzo silnie wiać i intensywnie padać. Doszło do podtopień na ulicach, a wiatr połamał drzewa. Zamknięto Łazienki Królewskie.

Oberwanie chmury nad Warszawą. Ściana deszczu

Oberwanie chmury nad Warszawą. Ściana deszczu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Po 26 latach nauczycielka przedszkolna z okolic włoskiego miasta Frosinone w centrum kraju doczekała się stałego miejsca pracy z pełnym etatem. Finał jej starań nastąpił, gdy osiągnęła wiek 65 lat, a więc mogłaby już iść na emeryturę.

Jej okres próbny trwał ćwierć wieku. Etat przyszedł, ale przed emeryturą

Jej okres próbny trwał ćwierć wieku. Etat przyszedł, ale przed emeryturą

Źródło:
PAP

Tak zwana piątka dla zwierząt, którą firmował sam Jarosław Kaczyński za rządów PiS, upadła pod naporem części jego polityków, środowiska Radia Maryja i lobby hodowców bydła i zwierząt futerkowych. Ostrzejsze przepisy wracają jako pakiet kilku projektów ustaw. Czy tym razem się uda? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Pomysł upadł za czasów PiS. Czy tym razem uda się zaostrzyć przepisy?

Pomysł upadł za czasów PiS. Czy tym razem uda się zaostrzyć przepisy?

Źródło:
TVN24

Skrajnie niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych w miejscowości Pobłocie w powiecie słupskim. Samochód osobowy wjechał na pasy w momencie, gdy od kilku sekund przechodziły już po nim dzieci przeprowadzające prawidłowo rowery. Pojazd potrącił jeden z jednośladów, na szczęście jednak chłopcom nic się nie stało.

Kierowca wjechał w dzieci. Szokujące nagranie

Kierowca wjechał w dzieci. Szokujące nagranie

Źródło:
tvn24.pl, brd24.pl

W okolicach jednego z mostów w angielskim Bristolu znaleziono dwie walizki, w których znajdowały się ludzkie szczątki. Policja poszukuje mężczyzny, który wcześniej je tam zostawił.

Dwie walizki na moście, w środku ludzkie szczątki. Trwają poszukiwania mężczyzny

Dwie walizki na moście, w środku ludzkie szczątki. Trwają poszukiwania mężczyzny

Źródło:
Reuters, "Guardian", tvn24.pl

To bez wątpienia azjatycki ślub roku. Trwające od czterech miesięcy uroczystości towarzyszące ślubowi syna najbogatszego człowieka tego kontynentu wkraczają w najważniejszą fazę. W najbliższy weekend Anant Ambani i Redhika Merchant mają powiedzieć sobie "tak". Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie, a wśród gości nie brakuje osobistości ze świata.

Lata przygotowań, przepych i największe gwiazdy. Już w ten weekend ślub roku

Lata przygotowań, przepych i największe gwiazdy. Już w ten weekend ślub roku

Źródło:
BBC, CNN, Forbes, tvn24.pl

- Patrzymy na to roczne dziecko jak na nasze cudowne dziecko, dlatego że udało mu się przeżyć - stwierdził wyraźnie wzruszony szeryf Stitch Guillory z Calcasieu w stanie Luizjana. Chłopiec był poszukiwany po tym, jak amerykańskie organy ścigania wszczęły śledztwo w sprawie śmierci jego czteroletniego brata. Raczkujące niemowlę zobaczył przy autostradzie kierowca ciężarówki.

Roczne dziecko raczkowało przy autostradzie. Szukano go od dwóch dni

Roczne dziecko raczkowało przy autostradzie. Szukano go od dwóch dni 

Źródło:
Sky News, tvn24.pl

Nie żyje aktor Benji Gregory. Jako dziecko był gwiazdą popularnego serialu telewizyjnego "Alf". Jak podaje "New York Times", Gregory'ego znaleziono martwego w jego samochodzie, wraz z psem przewodnikiem. Aktor miał 46 lat.

Nie żyje Benji Gregory. Polscy widzowie zapamiętają go jako małego Briana z serialu "Alf"

Nie żyje Benji Gregory. Polscy widzowie zapamiętają go jako małego Briana z serialu "Alf"

Źródło:
NYT

Policjanci z warszawskiej Woli otrzymali informację o pijanej babci, która opiekowała się dwumiesięczną wnuczką. 48-latka została zatrzymana, usłyszała już zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

Pijana babcia opiekowała się dwumiesięczną wnuczką

Pijana babcia opiekowała się dwumiesięczną wnuczką

Źródło:
PAP

Służby specjalne USA i Niemiec udaremniły rosyjski plan zamachu na Armina Pappergera, szefa niemieckiego koncernu zbrojeniowego Rheinmetall - podała stacja CNN, powołując się na amerykańskich i zachodnioeuropejskich oficjeli. Koncern dostarcza amunicję Ukrainie.

CNN: USA i Niemcy udaremniły rosyjski zamach na szefa koncernu wspierającego Ukrainę

CNN: USA i Niemcy udaremniły rosyjski zamach na szefa koncernu wspierającego Ukrainę

Źródło:
CNN, PAP

Tenis, pływanie po Wiśle z olimpijką Agnieszką Kobus-Zawojską i inne atrakcje od rana do wieczora. W sobotę Dzielnica Wisła zapowiada huczne otwarcie Przystani Warszawa. Przestrzeń zacznie tętnić życiem po kilku zmarnowanych sezonach. Najpierw klimatyczne domki wymagały poprawek, później był problem ze znalezieniem dzierżawcy.

Nie tylko dla miłośników sportów wodnych. W sobotę otwarcie Przystani Warszawa

Nie tylko dla miłośników sportów wodnych. W sobotę otwarcie Przystani Warszawa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Upublicznione pismo Sztabu Generalnego dotyczące planów budżetowych wywołało dyskusję o rzekomo zakładanych cięciach wydatków na obronność. Szef MON zaprzecza i zapowiada najwyższy budżet od lat. Konkret24 uzyskał potwierdzenie, że takich cięć na razie nie będzie. O co więc chodzi w upublicznionym dokumencie i na jakim etapie tworzenia budżetu MON powstał?

Wydatki na wojsko w dół? MON zaprzecza. Tłumaczymy, jak powstaje ten budżet

Wydatki na wojsko w dół? MON zaprzecza. Tłumaczymy, jak powstaje ten budżet

Źródło:
Konkret24

Z góry uprzedzam, że pisząc o Żoliborzu, jestem stronniczy. Urodziłem się w tej dzielnicy trzy lata przed wojną. Moja metryka znajduje się w aktach kościoła Stanisława Kostki na Felińskiego. Zdumiony też zauważam, że dziś ten kościół występuje jako "Kościół ks. Popiełuszki".

O wyższości Żoliborza nad Saską Kępą

O wyższości Żoliborza nad Saską Kępą

Źródło:
tvn24.pl

Premier Donald Tusk podczas środowego okrągłego stołu z wydawcami poświęconego kwestii zmian w prawie autorskim przekazał, że rząd "znajdzie satysfakcjonujące rozwiązania jeszcze w obecnym lipcowym cyklu senackim".

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

Publikacje z dziećmi mogą "stanowić pożywkę dla hejtu, cyberprzemocy, tworzenia prześmiewczych memów", a w najbardziej drastycznych przypadkach "zasilać fora popularne wśród osób o skłonnościach pedofilskich". Twórcy poradnika "Wizerunek dziecka w internecie. Publikować czy nie?" apelują o rozwagę do rodziców, ale też do szkół, przedszkoli czy klubów sportowych umieszczających w internecie zdjęcia młodych ludzi. Jakie zagrożenia się z tym wiążą? I jak ich uniknąć?

Jakich zdjęć dziecka lepiej nie publikować? Ważny poradnik dla rodziców i opiekunów

Jakich zdjęć dziecka lepiej nie publikować? Ważny poradnik dla rodziców i opiekunów

Źródło:
tvn24.pl

Pozwalają poczuć wakacyjny klimat i dobrze się bawić. Oto pięć seriali w sam raz na lato. Wszystkie można obejrzeć na platformie Max.

Bajeczne wyspy i "Grzech pierworodny". Pięć seriali na lato

Bajeczne wyspy i "Grzech pierworodny". Pięć seriali na lato

Źródło:
tvn24.pl

19 sierpnia startuje Top of the Top Sopot Festival, największe wydarzenie muzyczne tego lata. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość będzie można obejrzeć na antenie TVN. Czego możemy się spodziewać?

Opera Leśna pełna gwiazd. W sierpniu rusza Top of the Top Sopot Festival

Opera Leśna pełna gwiazd. W sierpniu rusza Top of the Top Sopot Festival

Źródło:
TVN24

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl