Na HBO Max "Creed" i "Creed 2". Zobacz filmy, w których Stallone pożegnał się z rolą Rocky’ego

Autor:
joan//mro
Źródło:
HBO Max, "People", Instagram
Zwiastun filmu "Creed: Narodziny legendy"
Zwiastun filmu "Creed: Narodziny legendy"Forum Film Poland
wideo 2/4
Forum Film PolandZwiastun filmu "Creed: Narodziny legendy"

Nikt nie wie, co przyniesie życie. A potem, 35 lat później, patrzysz na swoją piękną rodzinę i zdajesz sobie sprawę, że jesteś najszczęśliwszym sukinsynem na świecie - powiedział Sylvester Stallone w nowym odcinku reality show "The Stallone Family". Od piątku na HBO Max "Creed" i "Creed 2" - filmy, w których Stallone pożegnał się z rolą słynnego pięściarza Rocky’ego. 

Seria sześciu filmów, których bohaterem jest bokser Rocky Balboa przez 40 lat zarobiła w sumie ponad miliard dolarów, a z Sylvestra Stallone’a uczyniła wielką gwiazdę. "Creed: Narodziny legendy" to jego triumfalny powrót na ekrany. Adonis Creed (Michael B. Jordan) jest synem zmarłego w czwartej części "Rocky’ego" Apollo Creeda. Tak jak on chce zostać bokserem i zwraca się o pomoc do danego rywala i przyjaciela ojca, Rocky’ego Balboa (Sylvester Stallone). 

"Creed" i "Creed 2" na HBO Max 

- Wrażenie, jakie wywierał Rocky na widzach, czasem wręcz zbijało mnie z tropu; było to dla mnie doznanie silne i niezwykłe. I właśnie dlatego zawsze czułem wielkie zobowiązanie, by mój bohater nie stracił kontaktu z publicznością - mówił Stallone w 2015 roku, podczas premiery "Creed". Za rolę starzejącego się, chorego trenera otrzymał Złoty Glob dla najlepszego aktora drugoplanowego i nominację do Oscara. W listopadzie 2018 roku, po premierze "Creed 2", ogłosił, że nie zagra w kolejnej części ("Creed 3" miał kinową premierę na początku marca). "Chcę podziękować wszystkim ludziom na całym świecie za przyjęcie familii Rocky'ego do swoich serc. Granie tej postaci było ogromnym przywilejem. I chociaż krwawi mi serce, wszystko musi się kiedyś skończyć. Kocham Was i co cieszy mnie najbardziej, to fakt, że Rocky nigdy nie umrze, ponieważ będzie dalej żył w Was!" - napisał na Instagramie.

W ubiegłym roku Stallone zapowiedział, że pracuje nad prequelem serii o Rockym. Akcja pierwszego sezonu dziesięcioodcinkowego serialu ma rozgrywać się w latach 60. ubiegłego wieku i opowiadać o młodości pięściarza. 

ZOBACZ TEŻ: 5 najlepszych ról w serialach HBO Max. Kto wygrał ranking?

Stallone w reality show 

Od połowy maja 76-letniego Sylvestra Stallone można oglądać w "The Stallone Family" – reality show, które pokazuje codzienne życie aktora, jego żony Jennifer Flavin i ich trzech córek: 27-letniej Sophie, 25-letniej Sistine i 21-letniej Scarlet (wszystkie są aktorkami). Informacja o tym projekcie pojawiła się w sierpniu, tydzień po tym, jak żona gwiazdora złożyła pozew o rozwód. Jak podaje tygodnik "People" chodziło o to, że Stallone "zaangażował się w celowe rozpraszanie, uszczuplanie i marnowanie majątku małżeńskiego". Miesiąc później para się pogodziła. W "The Stallone Family" aktor nazwał moment złożenia pozwu swoim "przebudzeniem". 

Filmy "Creed" i "Creed 2" od 2 czerwca na HBO Max.

Autor:joan//mro

Źródło:  HBO Max, "People", Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości