TVN24 | Kultura i styl

Festiwal Cyfryzacji, czyli 10 dni nowych technologii

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl
materiały prasoweFestiwal Cyfryzacji ruszy 1 października

Festiwal Cyfryzacji to największa inicjatywa edukacyjno-technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. To czas, kiedy każdy może wejść do cyfrowego świata, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się technologie. W ramach wydarzenia odbędzie się wiele ogólnodostępnych spotkań, dyskusji, webinariów oraz szkoleń np. z zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją. Ze względu na pandemię COVID-19 festiwal odbywa się w przestrzeni online.

Festiwal Cyfryzacji ruszy 1 października i potrwa dziesięć dni. Każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu. Player.pl, który jest współorganizatorem wydarzenia, jest odpowiedzialny za trzeci dzień, którego tematem przewodnim jest rozrywka.

Epidemia COVID-19 oraz towarzysząca jej izolacja sprawiły, że znaczna część Polaków, przedsiębiorstw, a także instytucji publicznych stanęła przed koniecznością transferu swojej działalności do Internetu. Według indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego DESI 2020 opublikowanego przez Komisję Europejską, aż 55 procent polskich firm dokonało jedynie niewielkich inwestycji w rozwój cyfryzacji. Dziś widzimy, że epidemia znacząco przyspieszyła ten proces. Wykorzystywanie szans, jakie daje digitalizacja może pomóc w walce z koronawirusem oraz pobudzić rozwój gospodarczy. Epidemia na zawsze zmieni świat, jaki znamy, dlatego tak ważne jest zrozumienie innowacji, które stały się częścią naszej codzienności i czerpanie z możliwości oferowanych przez nowe technologie w naszym życiu.

Jak zapewniają organizatorzy, Festiwal Cyfryzacji to nie tylko największe wydarzenie edukacyjno-technologiczne w Polsce, ale przede wszystkim platforma edukacyjna, dzięki której można za darmo rozwijać swoje cyfrowe kompetencje i zrozumieć działanie najnowszych technologii. Informacje o inicjatywie organizowanej przez Fundację Digital Poland podczas pierwszej edycji dotarły do ponad 10 milionów ludzi w całym kraju i zwiększyły świadomość o potrzebie przyspieszenia procesu cyfryzacji.

Noc Innowacji 2019materiały prasowe

Publikacja raportów

W ciągu dziesięciu dni festiwalu przygotowano serię spotkań, dyskusji, wydarzeń, w tym ogłoszenie wyników konkursu Digital Ars. Jest to pierwszy w Polsce konkurs na obraz lub utwór muzyczny wykonany przy użyciu sztucznej inteligencji.

Podczas festiwalu opublikowane zostaną również różnego rodzaju raporty, dotyczące między innymi rekomendacji dla rządu w kontekście koniecznych zmian w polskiej gospodarce, aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce (ambasadorami tego raportu są menedżerowie Player.pl oraz inni pracownicy TVN Discovery), transformacji cyfrowej.

Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe