Adele rozstaje się z mężem. Będzie rozwód

Kultura i styl


Piosenkarka Adele wniosła o rozwód ze swoim mężem Simonem Koneckim - wynika z dokumentów złożonych w sądzie w Los Angeles. Oboje pięć miesięcy temu potwierdzili, że są w separacji. Ogłosili też, że zamierzają "w zgodzie wychowywać swojego syna".

Dokumenty rozwodowe Adele i Koneckiego zostały złożone w sądzie w Los Angeles.

31-letnia Adele urodziła syna Angelo w 2012 roku. Za ojca dziecka - Simona Koneckiego - wyszła cztery lata później. Para pobrała się podczas prywatnej, sekretnej ceremonii. O tym, że są małżeństwem, piosenkarka ogłosiła w 2017 roku, kiedy odbierała statuetkę na gali nagród Grammy.

Pierwsze informacje o rozstaniu pojawiły się w kwietniu tego roku. Para w wydanym wówczas oświadczeniu potwierdziła jedynie, że jest w separacji i że zamierza "w zgodzie wychowywać swego syna".

Dziesiątki milionów sprzedanych płyt

Adele należy do najlepiej sprzedających się artystów w historii. Urodzona w Londynie artystka rozpoznawalność zdobyła dzięki bijącym rekordy sprzedażowe albumom "19" (2008) i "21" (2011).

Jej trzeci studyjny krążek "25" (2015), który rozszedł się w 800 tysiącach egzemplarzy w rekordowym czasie zaledwie tygodnia, i towarzyszące mu tournée umocniły brytyjską piosenkarkę w czołówce najważniejszych artystek współczesnej muzyki rozrywkowej.

Płyta nagrodzona została najważniejszymi nagrodami muzycznymi, zdobyła status multiplatynowej i diamentowej w wielu krajach świata. Łącznie sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy.

Autor: akw//now / Źródło: BBC