TVN24 | Kraków

Ciało turystki znalezione w Tatrach, czuwał przy nim pies. Kobieta wcześniej prosiła o pomoc

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Ciało kobiety znaleziono w Tatrach
Ciało kobiety znaleziono w TatrachTVN24
wideo 2/4
TVN24Ciało kobiety znaleziono w Tatrach

Po słowackiej stronie Tatr znaleziono ciało turystki z Niemiec. Kobieta dzień wcześniej dodzwoniła się pod polski numer alarmowy i prosiła o pomoc. Ratownikom nie udało się jej odnaleźć na czas. Przy zmarłej kobiecie czuwał pies, z którym wędrowała.

Jak mówi Sebastian Gleń, oficer prasowy małopolskiej policji, zgłoszenie trafiło do centrali w środę. Mówiąca po niemiecku kobieta poinformowała, że zgubiła się w Tatrach i poprosiła o pomoc.

- Niestety podczas rozmowy łączność została przerwana. Wynikało to prawdopodobnie ze słabego sygnału w terenie górskim - wskazuje Gleń.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pies czuwał przy ciele kobiety

Na pomoc turystce wyruszyli policjanci, strażacy i ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Nie mieliśmy zbyt wielu informacji. Sygnał logował się w powiecie nowosądeckim, na południe od Starego Sącza. Tam też rozpoczęto poszukiwania, jednak po jakimś czasie sygnał telefonu zarejestrowano w powiecie tatrzańskim, tam też wszczęto poszukiwania - relacjonuje rzecznik.

Rano okazało się, że na terenie Słowacji turysta odnalazł ciało zaginionej. Kobiety poszukiwali jednocześnie pracownicy Horskiej Záchrannej Služby (słowackiego odpowiednika TOPR), których zaalarmowało schronisko, w którym nocowała Niemka. Zgłoszenie trafiło do ratowników po tym, jak kobieta nie wróciła tam na noc z wycieczki.

- Tak naprawdę zaginęła na terenie Słowacji, jednak jej sygnał łapały odbiorniki sieci telekomunikacyjnej po stronie polskiej – tłumaczy Gleń.

Przedstawiciele HZS poinformowali, że turystka wędrowała z psem. Zwierzę czekało przy jej ciele. Służby nie informują o przyczynach śmierci kobiety.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: HZS / Facebook

Pozostałe wiadomości