Kolejny pożar zabytkowej willi. Deweloper chciał tam postawić blok

Autor:
wini
Źródło:
PAP / Radio Kielce
Pożar domu zabytkowego doktora Poziomskiego, Suchedniów (Świętokrzyskie)
Pożar domu zabytkowego doktora Poziomskiego, Suchedniów (Świętokrzyskie)pinga/ Kontakt 24
wideo 2/4
pinga/ Kontakt 24Pożar domu zabytkowego doktora Poziomskiego, Suchedniów (Świętokrzyskie)

Spłonęła niemal cała więźba dachowa zabytkowej Willi Poziomskiego w Suchedniowie (województwo świętokrzyskie). Jak informują lokalne media, jej teren należy do dewelopera, który chciał w tym miejscu postawić blok mieszkalny. Na budowę nie zgadzają się radni i mieszkańcy.

Do pożaru doszło w sobotę przed południem. To już drugie takie zdarzenie w tym miejscu, poprzednio ogień pojawił się w październiku 2021 roku. Wówczas jako przyczynę pożaru wskazano podpalenie, jednak winnego nie udało się ustalić. Budynek jest wpisany do Gminnego Rejestru Zabytków.

Miał tam stanąć blok

- Spłonęła praktycznie cała więźba dachowa zabytkowego obiektu, aktualnie nieużytkowanego, o powierzchni około 80 metrów kwadratowych. W pożarze nikt nie ucierpiał. W akcji ratowniczej brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej – powiedział bryg. Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Pożar zabytkowej williKontakt24 / pinga

Radio Kielce informuje, że "inwestor planował postawić w tym miejscu blok mieszkalny, na co nie zgodzili się radni, mieszkańcy oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini

Źródło: PAP / Radio Kielce

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 / pinga

Pozostałe wiadomości