Z jego służbowej szafki znikały pieniądze, zamontował więc kamerę. Złodziej wpadł bardzo szybko

Autor:
wini/tok
Źródło:
TVN24 Kraków
25-latka zatrzymano w związku z kradzieżami z włamaniem
25-latka zatrzymano w związku z kradzieżami z włamaniemKPP Skarżysko-Kamienna
wideo 2/4
KPP Skarżysko-Kamienna25-latka zatrzymano w związku z kradzieżami z włamaniem

33-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego (woj. świętokrzyskie) zauważył, że z jego szafki w pracy znikają pieniądze. Mężczyzna zainstalował wewnątrz kamerę, która zarejestrowała kolejne włamanie. Policjanci zatrzymali 25-latka, który przyznał się do kradzieży.

Do pięciu włamań w jednej z firm na terenie Skarżyska-Kamiennej doszło w czasie jednego miesiąca. Z portfela, który zostawiał tam właściciel szafki, znikały pieniądze – w sumie blisko 800 złotych. Po czwartej kradzieży 33-latek zainstalował w szafce niewielką kamerę.

"Urządzenie zadziałało prawidłowo i podczas piątego przestępstwa zarejestrowało oblicze włamywacza. Okazał się nim inny pracownik zakładu" – podaje skarżyska policja.

Okradziony zamontował w szafce kameręKPP Skarżysko-Kamienna

Złodziejowi grozi więzienie

Poszkodowany zawiadomił policję, która zatrzymała 25-latka. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 50-złotowy banknot i klucz, którym otwierał szafkę.

Czytaj też: Nerwowo pakowali rzeczy, sprzed galerii ruszyli z piskiem opon

"Niekarany dotąd 25-latek usłyszał zarzuty dokonania pięciu kradzieży z włamaniem oraz dwóch usiłowań opisanych przestępstw. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wkrótce ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem. Grozi mu nawet dziesięcioletni pobyt za więziennym murem" – zapowiadają policjanci.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/tok

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Skarżysko-Kamienna

Pozostałe wiadomości