Ciało mężczyzny z ranami klatki piersiowej i twarzy w krzakach przy torach kolejowych. Zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Kraków (Małopolska)
Kraków (Małopolska)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthKraków (Małopolska)

W rejonie torów kolejowych przy ul. Chełmońskiego w Krakowie w niedzielę rano znaleziono ciało mężczyzny. Został on zamordowany. Podejrzewany o popełnienie zbrodni były mąż konkubiny zamordowanego został zatrzymany przez krakowską policję i, wraz z kobietą, będzie przesłuchiwany.

Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, w niedzielę ok. godz. 6.30 pod numer alarmowy 112 zadzwonił przypadkowy przechodzień z informacją, że w zaroślach przy torach kolejowych przy ul. Chełmońskiego w Krakowie zauważył ciało człowieka. Na miejsce skierowany został najbliższy patrol i grupa dochodzeniowo-śledcza.

Pierwsze obserwacje wskazywały na rany w rejonie klatki piersiowej i na twarzy. Następnie przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu medycy sądowej. Te oględziny wskazały, że doszło do zabójstwa.

Podejrzenia po rozmowie

Policja ustaliła tożsamość denata - to 27-latek mieszkający w Krakowie. - Pojechaliśmy do jego domu, gdzie rozmawialiśmy z jego konkubiną - relacjonował rzecznik prasowy małopolskiej policji. Podczas rozmowy z 30-latką mundurowi nabrali podejrzeń. Kobieta została zatrzymana jako podejrzewana o udział w zabójstwie.

- Badamy, jaki był jej udział - czy na przykład pomagała sprawcy zacierać ślady - opisywał Sebastian Gleń.

Podejrzewany o zbrodnię

Jako potencjonalnego sprawcę policjanci wytypowali jednak byłego męża konkubiny - 31-latka z województwa świętokrzyskiego. - Ustaliliśmy, że był tej nocy w Krakowie, a dzisiaj przed południem wsiadł do pociągu - mówił rzecznik małopolskiej policji.

31-latek został zatrzymany na stacji kolejowej w Skarżysku-Kamiennej przez tamtejszych policjantów, uprzednio powiadomionych przez policję z Krakowa, że pociągiem podróżuje potencjalny sprawca zabójstwa.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Przejmujemy mężczyznę. Będziemy go przesłuchiwać - relacjonował Gleń. Także konkubina zamordowanego będzie przesłuchiwana.

- To wstępna wersja wydarzeń. Będziemy ustalać dokładną rolę tych dwojga. W grę może wchodzić wątek uczuciowy lub porachunki - powiedział Sebastian Gleń.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności do 25 lat albo dożywocie.

Śledztwo będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza.

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości