TVN24 | Kraków

Policja: brutalnie pobił dostawcę pieczywa, odpowie za usiłowanie zabójstwa

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP / TVN24 Kraków
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzutyPodkarpacka Policja
wideo 2/5
Podkarpacka PolicjaMężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Mężczyzna dostarczający pieczywo do jednego ze sklepów spożywczych w Jaworniku Polskim (Podkarpacie) został brutalnie pobity. W związku z tym zdarzeniem policja zatrzymała 29-latka, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Kierowca samochodu dostawczego został pobity w poniedziałek nad ranem. - Policjanci zostali zawiadomieni, że przed jednym ze sklepów w Jaworniku Polskim leży zakrwawiony mężczyzna. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zastali tam zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy rannemu. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala – podaje Justyna Urban, oficer prasowy przeworskiej komendy policji.

Usyszał zarzuty

Policjanci przejrzeli nagranie z kamery monitoringu umieszczonej na budynku. Ustalili, że 60-letni kierowca volkswagena przyjechał do sklepu i przywiózł poranną dostawę pieczywa. - Po wyjściu z auta został zaatakowany od tyłu przez innego mężczyznę przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy. Kiedy przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia w głowę i inne części ciała. Sprawdzał też jego kieszenie, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku – podaje rzeczniczka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Policjanci przekazali numery rejestracyjne skradzionego pojazdu patrolom, także w sąsiednich województwach.

- Praca funkcjonariuszy z Kańczugi oraz wydziału kryminalnego z komendy w Przeworsku pozwoliła na ustalenie tożsamości domniemanego sprawcy. Szeroko zakrojone działania doprowadziły do zatrzymania mężczyzny jeszcze tego samego dnia – podkreśliła Justyna Urban.

Samochód namierzyli funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Zgorzelcu i zatrzymali kierującego nim 29-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy. 29-latek jeszcze tego samego dnia został przewieziony do komendy w Przeworsku.

Mężczyzna w środę usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. 

Autor:wini

Źródło: PAP / TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Podkarpacka Policja

Pozostałe wiadomości