TVN24 | Kraków

Zakonnik skazany za molestowanie trzech nastolatków

TVN24 | Kraków

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN24
Gorlice: Wyrok za molestowanie. 2,5 roku więzienia dla Jarosława O.
Gorlice: Wyrok za molestowanie. 2,5 roku więzienia dla Jarosława O.TVN 24
wideo 2/7
wyrok.mp4

Sąd w Gorlicach (woj. małopolskie) skazał Jarosława O. na 2,5 roku więzienia za molestowanie seksualne trzech nastolatków. Dwóch z nich wcześniej miał wykorzystać inny ksiądz. Wyrok nie jest prawomocny.

W czwartek gorlicki sąd ogłosił wyrok w sprawie zakonnika, paulina Jarosława O. Mężczyzna był oskarżony o molestowanie seksualne i zmuszanie przemocą do seksu trójki nastolatków. Został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia, otrzymał tez dożywotni zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi, a także zakaz zbliżania się do ofiar przez siedem lat.

Oskarżonego i jego obrońców nie było w sądzie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Kara dość surowa"

Z wyroku zadowolona jest prokuratura, mimo że wnioskowała o wyższy wyrok – 3,5 roku więzienia dla zakonnika.

- To kara dość surowa jak dla osoby poprzednio niekaranej. Chociaż w świetle materiału dowodowego oczekiwałbym wyższego wymiaru kary – powiedział Jacek Górny z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Jak dodał, na razie nie zdecydował, czy będzie się od kary odwoływał.

11 lat temu

Do przestępstw miało dojść w 2009 roku. Jarosław O. przyjechał do małej miejscowości pod Gorlicami. Zakonnik prowadził wtedy posługę przy nawiedzeniu św. Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej w całej Polsce. Zatrzymał się u proboszcza Mariana W., oskarżonego o molestowanie 22 nieletnich. Jego proces toczy się już w sądzie w Nowym Targu.

Ruszył proces księdza oskarżonego o pedofilię
Ruszył proces księdza oskarżonego o pedofilięTVN24

Właśnie zeznania jednej z osób, która miała być ofiarą proboszcza Mariana W., doprowadziły śledczych na trop ojca Jarosława O. O molestowaniu prokuratura dowiedziała się w 2019 r. Jak wynika z ustaleń śledczych, ofiarami Jarosława O. padło co najmniej trzech niepełnoletnich chłopców. Dwóch z nich wcześniej miało zostać wykorzystanych seksualnie przez księdza Mariana W.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości