Pojechali do wypadku, trzech strażaków potrącił samochód. Jeden nie żyje

Autor:
bp/
tam
Źródło:
TVN24, Powiat Krakowski 112, PAP
Trzech strażaków potrąconych na A4. Jeden nie żyje
Trzech strażaków potrąconych na A4. Jeden nie żyje TVN24
wideo 2/4
TVN24Trzech strażaków potrąconych na A4. Jeden nie żyje

Trzej strażacy ochotnicy zostali potrąceni w nocy na małopolskim odcinku A4. Jeden z nich nie przeżył. Jak informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, druhowie OSP Balice udzielali pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym.

Do zdarzenia doszło około północy podczas akcji na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Chrosna pod Krakowem.

Jak wynika z informacji przekazanych przez strażaków, do wypadku doszło podczas udzielania pomocy poszkodowanym w zdarzeniu, do którego doszło w odległości około trzech kilometrów od bramek autostrady A4 w Balicach. - Kierująca bmw zderzyła się z półtonowym łosiem. Zwierzę przechodziło przez autostradę, choć jest ona odgrodzona. Kobiecie nic się nie stało. Łosia uśpił weterynarz - poinformował młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy małopolskiej policji.

Pojechali do wypadku, zostali potrąceni

W trakcie akcji potrąconych przez inny pojazd zostało trzech strażaków ochotników z OSP Balice. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, druhowie podczas zabezpieczania miejsca zeszli na bok, widząc nadjeżdżające samochody. Kierujący osobową mazdą zwolnił, jednak kierowca jadącej za nim ciężarówki - nie. - Uderzył w tył mazdy i stracił panowanie na pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie stali druhowie - przekazał Gleń.

Czytaj też: Wracali z akcji, bus uderzył w barierki. Nie żyje jeden ze strażaków, a dwóch jest rannych

"Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę"

Strażacy trafili pod opiekę ratowników medycznych. Życia jednego z nich - pomimo reanimacji - nie udało się uratować. 38-latek zmarł na miejscu. Strażaczka ciężko ranna trafiła do szpitala. Według nieoficjalnego źródła PAP, kobieta jest żoną zmarłego 38-latka. Para ma czworo dzieci. Stan trzeciego druha jest dobry, jest w domu.

Na miejscu był prokurator, który wraz z policją będzie wyjaśniał dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. Rodzinie ofiar wypadku wsparcia udzielają psychologowie.

"Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę" - czytamy w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy uczczą pamięć druha

Jednostki straży pożarnej w całym kraju o godzinie 18 we wtorek włączą sygnały świetlne i dźwiękowe, by w ten sposób uczcić tragicznie zmarłego druha OSP Balice.

O akcji poinformował młodszy brygadier Sebastian Woźniak, oficer prasowy małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Służba jest niebezpieczna, dlatego modlimy się do naszego patrona św. Floriana o opiekę, pomoc. Niestety zdarza się, że ktoś nie wraca z wyjazdu - powiedział strażak.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: TVN24, Powiat Krakowski 112, PAP

Źródło zdjęcia głównego: powiatkrakowski112.pl

Pozostałe wiadomości