Kraków

Kraków

Policjanci podczas wieczornego patrolu zauważyli, że ze stojącego na parkingu autobusu wydobywają się płomienie. Próbowali sami ugasić pożar, ale ogień był zbyt duży. Pomogli dopiero strażacy, jednak z autobusu nie zostało wiele.

Wentylacja, sztuczne oświetlenie, nawadnianie – tak wyposażony był namiot, znajdujący się w jednym z mieszkań w Stalowej Woli (Podkarpacie). W namiocie stały cztery doniczki z marihuaną. Właściciel mieszkania został zatrzymany przez policję.

Dwóch naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej pozyskiwało granty na badania. Zamiast jednak rozwijać naukę, zdaniem śledczych, wyłudzali pieniądze. Do realizacji grantów mieli wyznaczać znajomych i rodziny. W ten sposób mogli wyłudzić ponad 2 miliony złotych. Prowadzący sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Trzej funkcjonariusze policji zostali zatrzymani na zlecenie wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie, prowadzącego śledztwo w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina – poinformował w środę prokurator Piotr Krupiński. Dziś o sprawie także w "Czarno na białym" o 20.25.

Przed krakowskim Sądem Okręgowym rozpoczął się we wtorek proces byłej zakonnicy Małgorzaty Niedzielskiej przeciwko Domowi Zakonnemu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z siedzibą w Krakowie. Domaga się ona renty i zadośćuczynienie za utracone zdrowie.

Nowe logo miasta przypomina poprzedni symbol, ale zamiast koloru pomarańczowego, pojawia się na nim niebieski, a centralna część jest pusta. Opracowanie nowego znaku kosztowało 26 tys. zł. Ma on być częścią nowego systemu identyfikacji wizualnej miasta, której koszt to 92 tys. zł.