Kraków

Kraków

"Myśliwy wyjął nóż i zaczął wycinać dzikowi jądra. My w krzyk. Co jest, przecież on żyje"

- To anachroniczne myślenie, że oto zwierzę ma dojść do śmierci samo, ile by to nie trwało, że oto należy dokonać pewnych nacięć, wycięć, by pozyskiwane mięso nie było skażone zapachami - uzasadniał sędzia. - Zapadł pierwszy w Polsce wyrok skazujący dla myśliwego za znęcanie się nad zwierzęciem w trakcie polowania - cieszy się oskarżyciel z Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym. Trzy lata walczył o uznanie krzywdy dzika, któremu żywcem wycinano genitalia.

Nie żyje wieloletni proboszcz katedry wawelskiej

W sobotę rano w Krakowie zmarł wieloletni proboszcz katedry wawelskiej, kanonik Krakowskiej Kapituły Katedralnej, ksiądz Janusz Bielański – poinformowała na swojej stronie internetowej archidiecezja krakowska.

Skopał i uszkodził figurę klauna. Policja szuka wandala

Nieznany mężczyzna najpierw robił sobie zdjęcia z figurą klauna umieszczoną przed restauracją, a następnie zaczął ją kopać, by na koniec zrzucić na ziemię. Uszkodził też ławkę, na której klaun siedział. Teraz sprawcy zniszczeń wartych prawie sześć i pół tysiąca złotych szuka rzeszowska policja.

"Misiek" usłyszał cztery zarzuty w prokuraturze w Katowicach

Cztery zarzuty, dotyczące kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i dwóch pobić, usłyszał w środę w prokuraturze w Katowicach Paweł M., pseudonim Misiek, uważany za lidera gangu pseudokibiców Wisły Kraków.

Akta sprawy sędziego Żurka trafią do Warszawy

Do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wpłynął wniosek rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Piotra Schaba o przekazanie akt sprawy dotyczącej sędziego Waldemara Żurka, byłego rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa. - Akta zostaną przekazane do Warszawy - poinformował Tomasz Szymański, zastępca rzecznika dyscyplinarnego. To dowód na "centralizację państwa i centralizację decyzji" - ocenił Żurek.

Wyniki z Krakowa. Jacek Majchrowski zyskuje

154 830 głosów, co daje 45,84 procent poparcia, uzyskał w I turze wyborów ubiegający się o reelekcję prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski - ogłosiła oficjalnie we wtorek wieczorem Miejska Komisja Wyborcza w Krakowie. Jego komitet wyborczy zdobył większość w Radzie Miasta.