Nastolatkowie ugodzeni nożem. Policja: prawdopodobny sprawca to 12-latek

Autor:
tam
Źródło:
TVN24, PAP
12-latek miał zaatakować nożem dwóch starszych nastolatków
12-latek miał zaatakować nożem dwóch starszych nastolatkówTVN24
wideo 2/6
TVN2412-latek miał zaatakować nożem dwóch starszych nastolatków

15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. To wtedy służby odebrały zgłoszenie o ugodzeniu nożem - na osiedlu XXX-lecia - dwóch nastolatków. Napastnik zbiegł.

- Poszkodowani to 15- i 17-letni chłopcy. Z ranami kłutymi w okolicach klatki piersiowej zostali przetransportowani do szpitali: młodszy do placówki w Rybniku, starszy - Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym - do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (w Katowicach - red.) - przekazała asp. sztab. Małgorzata Koniarska z policji w Wodzisławiu Śląskim.

Policja: prawdopodobny sprawca to 12-latek

- W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych udało się ustalić prawdopodobnego sprawcę, to 12-letni chłopiec. Policjanci zastali go w jego mieszkaniu, tam też zabezpieczyli nóż i odzież - poinformowała Koniarska.

Sprawą zajmie się sąd rodzinny. Ten na razie zdecydował, że chłopiec pozostał w domu pod opieką opiekunów prawnych. - Będziemy wyjaśniali, dlaczego 12-latek sięgnął po nóż. Ustaliliśmy świadków, to były osoby niepełnoletnie. Część z tych osób została już przez nas przesłuchana w obecności opiekunów prawnych - zaznaczyła policjantka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości