Dwie osoby zginęły, dwie są ranne. Tragiczny wypadek w Sławkowie

TVN24

Aktualizacja:
Na miejscu wypadku pracują policja i strażacyNagar 77 | Kontakt24
wideo 2/5

Do dwóch wzrosła liczba ofiar wypadku, do którego doszło w sobotę po południu na drodze krajowej numer 94 w Sławkowie. Dwie inne osoby zostały ranne. Jezdnia w kierunku Olkusza była zablokowana.

Rzecznik będzińskiej komendy komisarz Paweł Łotocki poinformował, że do wypadku w Sławkowie doszło około 14.20. Na jezdni w kierunku Olkusza, w rejonie skrzyżowania z ulicą Okradzionowską, BMW zderzyło się z toyotą yaris. Na miejsce skierowano m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Jest jedna ofiara śmiertelna. Trwa reanimacja drugiej osoby, która ucierpiała w wypadku. Bliższe okoliczności nie są na razie znane – powiedział komisarz Łotocki. Kilkadziesiąt minut później przekazał, że nie udało się uratować reanimowanej osoby.

Potwierdził to w rozmowie z PAP Krystian Biesiadecki z będzińskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Dwie osoby są ranne

Paweł Łotocki powiedział, że w wypadku zginęła 70-letnia pasażerka toyoty i 46-letni kierowca BMW. Do szpitala trafili także 11-letnia pasażerka BMW i 76-letni kierowca toyoty. Wszystko wskazuje na to, że nie doznali groźnych obrażeń.

Na miejsce przyjechało sześć zastępów strażackich. Strażacy uwalniali poszkodowanych z rozbitych samochodów.

Po wypadku zablokowana została jezdnia drogi krajowej numer 94 w kierunku Olkusza. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia zakończyły się po godz. 18.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W SERWISIE KONTAKT 24

Autor: wini/b / Źródło: PAP

0