Wybił się na krawężniku i uderzył w budynek. Wszystko nagrała kamera

TVN24 | Katowice

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Do wypadku doszło w środę po południuTVN24 Łódź/Business Control MONITORING
wideo 2/4
TVN24 Łódź/Business Control MONITORINGDo wypadku doszło w środę po południu

Prywatna kamera nagrała dramatycznie wyglądające zdarzenie na ulicy 1 Maja w Rudzie Śląskiej: auto z dużą prędkością pokonuje przejazd kolejowy i zostaje lekko wybite do góry. Chwilę później kierowca traci panowanie nad pojazdem, zjeżdża z drogi, wybija się na krawężniku i obracając się w powietrzu, uderza w stojący przy drodze budynek.

Było po godzinie 19, kiedy niebieski citroen, pędzący ulicą 1 Maja w Rudzie Śląskiej, przeciął skrzyżowanie z ulicą Wyzwolenia i wjechał na tory kolejowe. Pojazd na przejeździe został lekko wybity do góry. Kiedy wylądował, kierowca stracił panowanie nad samochodem. Wszystko dobrze widać na nagraniu jednej z kamer znajdujących się w miejscu zdarzenia.

- Za kierownicą samochodu siedział 26-latek. Był trzeźwy i posiadał wszystkie wymagane dokumenty. Stracił panowanie nad samochodem i wpadł w poślizg – opowiada aspirant Roman Aleksandrowicz z komendy miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Na filmie widać, że po zjechaniu z drogi pojazd wybija się na krawężniku i koziołkuje w powietrzu. Samochód przeleciał nad chodnikiem (na szczęście nikogo tam w momencie zdarzenia nie było) i uderzył w ścianę jednego z budynków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kolizja

Jak przekazuje aspirant Aleksandrowicz, kierowca niebieskiego citroena został odwieziony do szpitala.

- Miał delikatne obrażenia głowy. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie całe zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja – mówi policjant. 

Funkcjonariusz zastrzega, że obecnie trudno jednoznacznie stwierdzić, z jaką prędkością poruszał się 26-latek.

- Wszystkie okoliczności zdarzenia będą sprawdzone. Najważniejsze, że w zdarzeniu nie ucierpiała żadna postronna osoba – kończy rozmówca tvn24.pl.

Do wypadku doszło na ul. 1 Maja, przy ulicy Wyzwolenia

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Business Control MONITORING