Rekord Polski pobity. 926 osób zatańczyło zumbę

Rekordowa zumba w Ligocie Murowanej
Rekordowa zumba w Ligocie Murowanej
pw | TVN24 Katowice
pw | TVN24 KatowiceRekordowa zumba

Rekord Polski w ilości osób tańczących jednocześnie zumbę pobity. W Ligocie Murowanej koło Zawiercia (woj. śląskie) pląsało 926 tancerzy w różnym wieku, wśród nich była nawet młoda para.

Impreza miała charakter charytatywny, dzięki sponsorom udało się obdarować prezentami wszystkich wychowanków Domu Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

Udział w imprezie był bezpłatny, wystarczyło się zarejestrować i odebrać numerek oraz koszulkę uczestnika. Aby rekord mógł zostać oficjalnie pobity, wszyscy zapisani musieli tańczyć zumbę przez 30 minut. Odpowiednią choreografię prezentowali na scenie zaproszeni tancerze.

Ze ślubu na zumbę

Wśród uczestników można było znaleźć m.in. świeżo upieczoną parę młodą, która trafiła na bicie rekordu przypadkiem, ale i tak postanowiła pomóc. – Jeżeli zadzwonimy po gości weselnych, to rekord na pewno padnie – komentował pan młody, kiedy jeszcze pobicie wcześniejszego rekordu z Ostrowa Wielkopolskiego (904 osoby) wcale nie było takie pewne.

Następny będzie rekord świata?

W trakcie trwania imprezy uczestników zbierało się na szczęście coraz więcej, a oficjalny wynik końcowy to 926 osób. – Rekord Polski jest nasz. Teraz może trzeba by pomyśleć o biciu amerykańskiego rekordu Guinessa, to zdaje się ponad 2000 osób... ale ten krajowy na razie nam wystarczy – komentował Grzegorz Maciąg, organizator.

Autor: pw//ec / Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Katowice

Pozostałe wiadomości