Katowice

Poprawia się stan pięciu rannych górników z Mysłowic

Katowice

TVN24 KatowiceW Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich przebywa pięciu górników

Stan pięciu górników rannych w październikowej katastrofie w kopalni Mysłowice-Wesoła, którzy nadal przebywają w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, poprawia się - poinformowała rzeczniczka CLO dr Justyna Glik.

Po wypadku w kopalni do siemianowickiego centrum trafiło łącznie 22 rannych górników. Glik poinformowała, że ostatni dwaj pacjenci opuścili oddział intensywnej terapii. - Pozostało pięciu górników, wszyscy przebywają na oddziale oparzeniowym - podała Glik.

Jak dodała rzeczniczka, stan dwóch pacjentów można określić jako "dobry". - W dość ciężkim stanie jest nadal trzech pacjentów, ale na tyle stabilnym, że nie muszą już przebywać na oddziale intensywnej terapii - powiedziała.

Śledztwo trwa

6 października w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do zapalenia lub wybuchu metanu na poziomie 665 m. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 pracowników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło do szpitali w woj. śląskim.

Katastrofa spowodowała pięć śmiertelnych ofiar. Czterej ciężko poparzeni górnicy w wieku 26, 28, 29 i 32 lat, mimo wysiłków lekarzy, zmarli w Centrum Leczenia Oparzeń.

Kolejną ofiarą jest 42-letni kombajnista, którego ratownicy górniczy odnaleźli w 12. dobie prowadzonych w bardzo trudnych warunkach poszukiwań.

Okoliczności wypadku badają Wyższy Urząd Górniczy oraz prokuratura.

[object Object]
Poszukiwany górnik po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła tvn24
wideo 2/20

Do Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: rf/b / Źródło: TVN24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Katowice

Raporty:
Pozostałe wiadomości