TVN24 | Katowice

Jest zakażony koronawirusem, po wizycie policjantów wychodził z domu. Szukają osób, z którymi miał kontakt

TVN24 | Katowice

Autor:
gp
Źródło:
Śląska policja/TVN24
Koronawirus w Warszawie. Trzaskowski: większość łóżek covidowych jest zajęta
Koronawirus w Warszawie. Trzaskowski: większość łóżek covidowych jest zajętaTVN24
wideo 2/20
Koronawirus w Polsce

Zakażony koronawirusem mężczyzna lekceważył zasady kwarantanny. 59-letni tyszanin nie stosował się do zaleceń i opuszczał miejsce izolacji. Usłyszał już zarzut sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

59-letni tyszanin objęty kwarantanną był sprawdzany przez policjantów w miejscu zamieszkania i początkowo wszystko było w porządku. Policjanci otrzymali jednak informację, że mężczyzna choć jest zakażony, lekceważy obowiązek kwarantanny, wychodząc z domu zaraz po kontroli.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Został w końcu zatrzymany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w związku z zakażeniem COVID-19.

Areszt i groźba surowej kary

Na wniosek śledczych i prokuratora prowadzącego śledztwo sąd zastosował wobec 59-latka tymczasowy areszt. O rażącym naruszeniu zasad kwarantanny powiadomiono także inspektora sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć na mężczyznę karę grzywy w wysokości do 30 tys. zł.

Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą ośmiu lat pozbawienia wolności. 

Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ponawiamy apel do wszystkich, wobec których zastosowano lub zalecono kwarantannę, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Autor:gp

Źródło: Śląska policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości