Ciężarówka "złamała się" na autostradzie A4. Przejazd utrudniony był w obu kierunkach

Aktualizacja:
Autor:
mag/gp
Źródło:
tvn24.pl
Ciężarówka zablokowała częściowo ruch na A4 w Chorzowie
Ciężarówka zablokowała częściowo ruch na A4 w ChorzowieTVN24
wideo 2/5
TVN24Ciężarówka zablokowała częściowo ruch na A4 w Chorzowie

Samochód ciężarowy uległ awarii na pasie rozdzielającym jezdnie na autostradzie A4 w Chorzowie. W obu kierunkach do południa był częściowo utrudniony ruch.

Policja śląska ostrzega kierowców przed bardzo trudnymi warunki drogowymi w całym województwie, spowodowanymi opadami śniegu.

Dzisiaj rano na autostradzie A4 w Chorzowie, jak czytamy w poście policji w mediach społecznościowych, "pojazd ciężarowy "złamał się" na pasie rozdzielającym jezdnie i częściowo utrudnia przejazd w obu kierunkach".

Służby pracowały nad udrożnieniem ruchu. Udało się to około południa.

Strefa opadów kroczy przez Polskę. Alerty IMGW drugiego stopnia.

Huta Szklana, zginęła 31-lretnia kobieta, jej mąż i dziecko walczą o życie

W ciągu ostatnich soboty i niedzieli na śląskich drogach doszło do około 400 kolizji i wypadków. - Ogrom zdarzeń, zdecydowanie więcej niż zwykły weekend - mówi Tomasz Bratek z wydziału ruchu drogowego śląskiej policji.

W miejscowości Huta Szklana w powiecie zawierciańskim w niedzielę około południa na oblodzonej jezdni zderzyły się dwa samochody. Strażacy musieli wycinać drzewo, by wydobyć z renault trzy osoby. Kierująca - 31-letnia kobieta zginęła na miejscu. Jechała z mężem i dzieckiem, którzy - jak mówi Bratek - walczą teraz o życie.

Policjant radzi zdjąć nogę z gazu, zwolnić nawet poniżej dopuszczalnej prędkości i zachować bezpieczną odległość od innych pojazdów. - Kiedy kierujący widzą, że zbliżają się do wzniesienia jedźmy z taką prędkością, aby pojazdu nie zatrzymywać. Wtedy zdecydowanie trudniej ruszyć, a każdorazowe ruszanie, wyślizgiwanie drogi powoduje, że kolejne pojazdy maja coraz ciężej, by wyjechać - wyjaśnia Bratek.

Podkreśla, że chociaż opony zimowe ułatwiają jazdę po zaśnieżonych, śliskich drogach, to nie zatrzymają pojazdu w miejscu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości