Wieźli organy do przeszczepu, zobaczyli na autostradzie płonące auta i ruszyli z pomocą

TVN24 | Katowice

Aktualizacja:
Autor:
mag,dk/gp,ec
Źródło:
TVN 24 Katowice
Pożar samochodów na A4
wideo 2/5
Pożar samochodów na A4

Samochód dostawczy prawdopodobnie zatrzymał się na środkowym pasie autostrady A4 w Gliwicach. Wtedy uderzyło w niego auto osobowe, a potem kolejne. Dwa samochody stanęły w ogniu, a po godzinie doszło do kolejnych kolizji. Pierwszej pomocy udzielała poszkodowanym załoga karetki transplantacyjnej.

Do groźnego zdarzenia na autostradzie A4 między Zabrzem a Gliwicami, na 317. kilometrze, na jezdni w kierunku Wrocławia doszło dzisiaj około godziny 10. - W dostawczego volkswagena uderzył osobowy opel, a do opla dobił citroen – relacjonował Marek Słomski, rzecznik policji w Gliwicach.

Volkswagen i opel stanęły w ogniu.

"Pacjent miał rozciętą głowę"

Sytuację mijała karetka transplantacyjna, jadąca A4 w kierunku Wrocławia. - Wieźliśmy organy do przeszczepu. Podjęliśmy decyzję, aby wspomóc ludzi na miejscu wypadku – powiedział dziennikarzom Kontaktu 24 pan Bogusław, kierowca karetki. Zaznaczył przy tym, że organy były zabezpieczone i dotarły do pacjenta na czas.

Jechali karetką transplantacyjną, zatrzymali się, by pomócKontakt24/ Pan Bugusław

Osobiście sprawdzał, czy ktoś z uczestników zdarzenia nie potrzebuje pomocy. - Przeleciałem wszystkie samochody, czy nie ma nikogo w środku. Nasi lekarze zajęli się jedną osobą, która była poszkodowana w tym wypadku. Zajmowali się nią do przyjazdu służb medycznych i straży pożarnej – relacjonował.

Pacjent miał rozciętą głowę na skutek uderzenia i skarżył się na mdłości.

Jak przekazał nam Marek Słomski, kierowcy zdążyli na czas opuścić samochody. Spłonęły doszczętnie. Na miejscu pracowali strażacy. - Wszyscy uczestnicy zdarzenia uskarżali się na bóle, ostatecznie do szpitala przetransportowano tylko kierowcę auta dostawczego – dodał policjant.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Godzinę później kolejne kolizje na piątym pasie

Z nieoficjalnych informacji wynika, że volkswagen zatrzymał się na środkowym pasie i wtedy doszło do kolizji z oplem. Auto dostawcze przewoziło paczki (nieoficjalnie – z maseczkami), które wysypały się na jezdnię. Jednak te okoliczności będą dopiero wyjaśniane przez śledczych.

Kolizja spowodowała wyłączenie czterech z pięciu pasów. Ruch w kierunku Wrocławia odbywał się piątym. - Do godziny 11, kiedy doszło tam do kolejnych dwóch kolizji – mówił Marek Słomski.

Kierowcy prawdopodobnie zapatrzyli się na pożar samochodów i doszło do stłuczki.

W efekcie cała jezdnia do Wrocławia została zamknięta. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia trwały do godziny 15.20.

Autor:mag,dk/gp,ec

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24