Superwizjer

Król amfetaminy. "Breaking Bad" po polsku

Gangi narkotykowe i ich chemicy nieustannie tworzą nowe, syntetyczne narkotyki, które sieją spustoszenie wśród osób uzależnionych. Każdego roku w Stanach Zjednoczonych prawie 100 tysięcy osób umiera z powodu zażywania nowego narkotyku – fentanylu. Kim są ludzie, którzy wykorzystują swoją akademicką wiedzę, żeby pracować dla baronów narkotykowych?

 

Ryszard Jakubczyk to bezwzględny i niebezpieczny przestępca. Wykorzystał swoją znajomość chemii i zbudował wiele narkotykowych fabryk. Policje całego świata walczące z narkobiznesem uważają, że produkował jedne z najgroźniejszych i najbardziej śmiercionośnych środków odurzających. Czy czuje się odpowiedzialny za zło, które wyrządził? Reportaż Bertolda Kittela "Król amfetaminy. Breaking Bad po polsku".

 

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych lub związanych z uzależnieniem i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.

05.04.2024
Długość: 31 min
Data premiery: 2024