Szymon Hołownia, Adam Szłapka

Fakty po Faktach

Szymon Hołownia, Adam Szłapka

W trakcie poniedziałkowego przemówienia w Koninie prezydent Andrzej Duda rysował przed Polakami niezwykle ambitne wizje. - Jeżeli będziemy się rozwijali i będziemy coraz zamożniejsi, to coraz więcej ludzi nie tylko będzie chciało korzystać z transportu lotniczego, ale proszę państwa, będzie miało swoje samoloty - mówił. Do sprawy odniósł się w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który stwierdził, że "prezydent występuje w charakterze wizjonera, którego wizja sięga aż za horyzont tego stulecia". Odnosząc się do projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego, powiedział, że na początku miał co do niego bardzo poważne wątpliwości. - Dzisiaj wiemy, że da się go zrobić uczciwie bez lepkich rączek, bez wyciągania pieniędzy dla zaprzyjaźnionych agencyjek na kampanię o tym, jak się miło z pieskiem z tego lotniska latać. Da się go zrobić bez odbierania ludziom życia, domów, burzenia kamienic - wskazał, zaznaczając przy tym, że potrzebujemy nowego lotniska z powodu rozwijającej się gospodarki. Przyznał, że trzeba wyskalować lotnisko w Radomiu do odpowiednich rozmiarów. Rozmówca Grzegorza Kajdanowicza skomentował także wniosek ministra sprawiedliwości Adama Bodnara o uchylenie immunitetu posła Suwerennej Polski Michała Wosia. Poinformował, że będzie głosowany niezwłocznie, realnie na następnym posiedzeniu Sejmu w czerwcu.

 

W dalszej części programu gość TVN24 minister do spraw Unii Europejskiej Adam Szłapka mówił o wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Te wybory będą o przywództwie w Unii Europejskiej. Przed Unią bardzo wiele poważnych wyzwań, w tym bezpieczeństwo w różnych wymiarach - zagrożenie ze Wschodu, populizm. W obu tych obszarach Polska ma bardzo mocne papiery. To my 15 października odrzuciliśmy populizm, to jest naprawdę bardzo widoczne i bardzo wzmocniło to naszą pozycję w UE - wyjaśnił.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.