Zatopione bogactwo

Ceniona dziennikarka prezentuje filmy dokumentalne, które podejmują trudne i niebezpieczne tematy.

Ewa Ewart poleca - o programie

„Ewa Ewart poleca” to autorskie pasmo w TVN24, które prezentuje najciekawsze filmy dokumentalne, poruszające ważne, różne, zawsze skłaniające do refleksji tematy.

Już od kilku lat w naszym cyklu pokazujemy widzom otaczający świat szerzej i dokładniej, niż można go obserwować na co dzień. Wybieramy takie filmy dokumentalne, które odnoszą się do najważniejszych wydarzeń i zjawisk w otaczającym świecie i które uzupełniają i pogłębiają naszą wiedzę. Dobieramy filmy, które zrealizowane są przez najwybitniejszych dziennikarzy świata, pracujących dla najlepszych stacji i wytwórni telewizyjnych. Chcemy, aby właśnie nasz cykl był dla polskich widzów najważniejszym programem, w którym można obejrzeć filmy dokumentalne, dotykające najważniejszych i najciekawszych zagadnień współczesności: polityki, konfliktów zbrojnych, kultury, sportu, religii, nauki czy medycyny. Kieruje nami dewiza: „świat jest zawsze fascynujący i pociągający”, dlatego z każdym odcinkiem będziemy pokazywać go więcej i więcej.

Na program zapraszają współprowadzący: Ewa Ewart oraz Jacek Stawiski

Ewa Ewart poleca - autorka

Ewa Ewart jest dziennikarką, producentką, a także wielokrotnie nagradzaną autorką niezwykłych filmów dokumentalnych. W swojej pracy docierała do najbardziej niedostępnych miejsc na świecie. Rozmawiała z ludźmi mającymi krew na rękach. Widziała okropieństwa wojny, rozpacz rodziców i dzieci. Sama wiele razy otarła się o śmierć. Po dwudziestu latach pracy dla BBC wróciła do Polski.

Ewa Ewart poleca - gdzie obejrzeć?

Dokumenty TVN24 z cyklu Ewa Ewart poleca obejrzysz na kanale TVN24, a także na platformie VOD TVN24 GO.

 

 

02.05.2019
Długość: 56 min