TVN24 | Ciekawostki

Rihanna na prestiżowej liście. Jest najmłodszą miliarderką Ameryki, która sama doszła do majątku

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
wac//am
Źródło:
Forbes, Vogue, TVN24.pl
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/3
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Nowa lista "Forbesa"

Rihanna, z 1,4 miliarda dolarów na koncie, stała się najmłodszą amerykańską miliarderką, która samodzielnie doszła do majątku. Popularna piosenkarka fortunę zawdzięcza nie tylko działalności muzycznej. W corocznym zestawieniu magazynu "Forbes" znalazło się w sumie sto kobiet.

34-letnia gwiazda muzyki pop zajęła 21. miejsce na liście najbogatszych Amerykanek, które same doszły do swojego majątku. Jednocześnie stała się najmłodszą miliarderką w Stanach Zjednoczonych, wyprzedzając poprzednią liderkę zestawienia, 24-letnią Kylie Jenner, majątek której szacuje się obecnie na 600 milionów dolarów. "Forbes" okrzyknął Jenner najmłodszą miliarderką Ameryki w 2019 roku, gdy miała 21 lat. Po dwóch latach usunął ją jednak z listy, ponieważ dokumenty wykazały, że rzeczywisty majątek Jenner nie przekroczył miliarda dolarów.

Skąd pochodzi fortuna Rihanny

Według "Forbesa" dochody Rihanny, która na liście miliarderek pierwszy raz znalazła się rok temu, pochodzą głównie ze sprzedaży kosmetyków Fenty Beauty - firmy, w której piosenkarka posiada 50 procent udziałów, w drugiej kolejności z marki produkującej bieliznę Savage x Fenty, a następnie z działalności muzycznej.

Majątek Rihanny może się wkrótce powiększyć. Artystka zapowiada, że pracuje nad nowym albumem, pierwszym od czasu "ANTI", wydanego w 2016 roku. W rozmowie z magazynem "Vogue" podzieliła się wrażeniami na temat nowego projektu: "Jest autentyczny, będę z niego miała dużo radości i zdejmuje ze mnie dużą presję" - powiedziała.

Wywiadu udzieliła będąc w zaawansowanej ciąży. W maju przyszło na świat jej pierwsze dziecko ze związku z ASAP Rockym. "Nauczy mnie więcej, niż ja kiedykolwiek mogłabym go nauczyć" - mówiła o synku na miesiąc przed porodem.

ZOBACZ TEŻ: ASAP Rocky aresztowany za napad z bronią w ręku

Rihanna i A$AP RockyPatrick McMullan, Getty Images

Kto znalazł się na szczycie zestawienia magazynu "Forbes"

Na pierwszym miejscu zestawienia najbogatszych kobiet w Ameryce, które same doszły do swojego majątku, znalazła się bizneswoman i producentka filmowa Diane Hendricks (12,2 mld dolarów), tuż za nią potentatka branży medycznej Judy Faulkner (6,7 mld dolarów). Podium zamyka Judy Love (5,2 mld dolarów), współwłaścicielka sieci stacji benzynowych.

Rihanna nie jest jedyną postacią ze świata muzyki, która trafiła na listę "Forbesa". Wśród najbogatszych Amerykanek znalazła się również m.in. Madonna (575 mln dolarów), Taylor Swift (570 mln dolarów), Celine Dion (470 mln dolarów), Barbra Streisand (425 mln dolarów) i Beyonce (450 mln dolarów).

ZOBACZ TEŻ: Fani ruszyli do słynnego muzeum, by zobaczyć pomnik Rihanny. Tylko, że nigdy go tam nie było

Autor:wac//am

Źródło: Forbes, Vogue, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości