Pytania warte milion. Hubert Urbański zadawał je już 22 razy, tylko pięć osób odpowiedziało dobrze

Aktualizacja:
[object Object]
"Modlitwa dziewicy - kto ją skomponował" - pytanie za milion w "Milionerach"
wideo 2/7

Oto wszystkie pytania za milion, które padły do tej pory w "Milionerach". Było ich 22, a ostatnie pytanie za milion zostało zadane 19 września 2022 roku. Nagrodę główną udało się zdobyć tylko pięciu osobom. Zobacz pytania i sprawdź swoją wiedzę.

"Milionerzy" to popularny teleturniej TVN prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Pierwszy odcinek został wyemitowany 2 września 1999 roku. Między styczniem 2003 roku a styczniem 2008 oraz między grudniem 2010 roku a lutym 2017 roku nie nagrywano nowych odcinków. Do tej pory główną nagrodę zdobyło pięciu graczy.

"Milionerzy": pytania za milion, na które padły dobre odpowiedzi

19 września 2022 roku Tomasz Orzechowski dołączył do grona osób, którym udało się zdobyć nagrodę główną w "Milionerach". Jego pytanie za milion było następujące:

Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? A. Franciszek Liszt z Raiding, B. Edward Grieg z Bergen, C. Robert Schumann z Zwickau, D. Tekla Bądarzewska z Mławy Odpowiedź prawidłowa: D.

Tomasz Orzechowski - piąta osoba, której udało się wygrać milion w teleturnieju "Milionerzy" - to księgowy pochodzący z Łodzi. Jego marzeniem jest podróż do Nowego Jorku. Choć do finału przeszedł bez kół ratunkowych, z ostatnim pytaniem poradził sobie bezproblemowo.

23 września 2021 roku milion padł po raz czwarty w historii polskiej wersji "Milionerów". Stało się to po pytaniu, które brzmiało:

Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? A: 1 stycznia 1000 roku, B: 1 stycznia 1001 roku, C: 1 stycznia 2000 roku, D: 1 stycznia 2001 roku. Odpowiedź prawidłowa: B.

Zobacz także pytanie i odpowiedź za pół miliona >>>

Czwartą osobą, która zdobyła milion w "Milionerach" był Jacek Iwaszko z Warszawy, z wykształcenia muzykolog. Pan Jacek pracuje w bibliotece w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Gra na gitarze i akordeonie, śpiewa w chórze. Iwaszko został jednocześnie drugim milionerem w historii programu.

Wcześniej, po raz trzeci, poprawna odpowiedź na pytanie za milion wybrzmiała w "Milionerach" 14 marca 2019 roku. Pytanie brzmiało:

Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest? A: wniebowzięcie Matki Bożej, B: zmartwychwstanie Jezusa, C: śmierć Jezusa na krzyżu, D: zesłanie Ducha Świętego. Odpowiedź prawidłowa: C.

Zdobywczynią miliona została wtedy Katarzyna Kant-Wysocka, która jest absolwentką filologii klasycznej, na co dzień zaś pracuje w marketingu. Interesuje się kulturą antyczną.

Taki sam sukces odniosła wcześniej Maria Romanek. Emerytowana nauczycielka polskiego została zapytana w marcu 2018 roku:

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? A: 12 321, B: 1 234 321, C: 111 111 111, D: 123 454 321. Poprawna odpowiedź: B.

Pani Maria wyznała że za wygrane w "Milionerach" pieniądze wyremontuje kuchnię i wybierze się na wycieczkę do Gruzji. Zadeklarowała też, że pozostałą kwotę przeznaczy na cele charytatywne.

Pierwszym milionerem w historii polskiej wersji programu został natomiast w 2010 roku Krzysztof Wójcik. "Pytania za milion się nie zapomina" - stwierdził pan Wójcik w rozmowie z reporterką TVN24.

Pierwszy raz uczestnik wygrał "Milionerów", odpowiadając poprawnie na pytanie:

Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil? A: na kornecie, B: na akordeonie, C: na djembe, D: na ksylofonie. Odpowiedź prawidłowa: B.

Wszystkie pytania za milion złotych

Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest... (http://www.tvn24.pl)

Maria przyznała, że za wygrane pieniądze wyremontuje kuchnię i wybierze się na wycieczkę do Gruzji. Całą resztę wygranej chce przeznaczyć na cele charytatywne. (http://www.tvn24.pl)

Maria przyznała, że za wygrane pieniądze wyremontuje kuchnię i wybierze się na wycieczkę do Gruzji. Całą resztę wygranej chce przeznaczyć na cele charytatywne. (http://www.tvn24.pl)Wszystkie pytania za milion z Milionerów

O milion w odcinkach specjalnych grały takie gwiazdy, jak: Renata Dancewicz i Piotr Adamczyk, Karolina Korwin-Piotrowska i Michał Piróg, Kinga Rusin i Piotr Kraśko, a także Zbigniew Zamachowski i Borys Szyc.

Pytania o milion dotyczyły m.in. mitologii greckiej, twórczości Juliusza Słowackiego, historii dynastii Habsburgów, ssaków, czy... likierów. Oto one:

1. Skąd pochodzi Conan Barbarzyńca? A: z Rivii B: z Oz C: z Mordoru D: z Cimmerii 2. Odrażający drab z Kabaretu Starszych Panów dubeltówkę weźmie, wyjdzie i...: A: rach-ciach! B: buch, buch! C: z rur dwóch D: bum w brzuch 3. Komiksowym "dzieckiem" rysownika Boba Kane’a jest: A: Superman B: Batman C: Spider-Man D: Captain America 4. Rybą nie jest: A: świnka B: rozpiór C: krasnopiórka D: kraska 5. Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mitologiczna Artemida? A: Zorro B: Legolas C: Don Kichot D: Longinus Podbipięta 6. Który aktor urodził się w roku opatentowania kinematografu braci Lumière? A: Rudolph Valentino B: Humphrey Bogart C: Charlie Chaplin D: Fred Astaire 7. Mowa w obronie poety Archiasza przeszła do historii jako jeden z najświetniejszych popisów retorycznych: A: Izokratesa B: Cycerona C: Demostenesa D: Kwintyliana 8. Kto był nadwornym malarzem króla Filipa IV Habsburga? A: Marcello Bacciarelli B: Jan van Eyck C: Diego Velázquez D: Jacques-Louis David 9. Likier maraskino produkuje się z maraski, czyli odmiany: A: wiśni B: jabłoni C: figi D: gruszy 10. Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil? A: na kornecie B: na akordeonie C: na djembe D: na ksylofonie 11. Który utwór Juliusza Słowackiego napisany jest prozą? A: "Godzina myśli" B: "W Szwajcarii" C: "Anhelli" D: "Arab" 12. Płetwą grzbietową nie pruje wody: A: długoszpar B: kosogon C: orka D: wal grenlandzki 13. "Wątróbka z cebulką (...) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie". To Lem i... A: "Solaris" B: "Opowieści o pilocie Pirxie" C: "Dyktanda czyli…" D: "Szpital Przemienienia" 14. Ryś polski, łabędź rostowski, saksoński bocian i wywrotek smoleński to: A: rasy gołębi B: rasy kur C: chrząszcze D: akrobacje na deskorolce 15. Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka? A: Rozum B: Bóg C: Miłość D: Czas 16. Ikoną czerwcowych wyborów z 1989 r. było zdjęcie z Wałęsą podpisane "Głosuj na…". Kto z tzw. drużyny Lecha go nie miał? A: Jacek Kuroń B: Hanna Suchocka C: Jarosław Kaczyński D: Lech Kaczyński 17. Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? A: 12 321 B: 1 234 321 C: 111 111 111 D: 123 454 321 18. Który instrument stroi muzyk? A: Tamburyn B: Kocioł C: Okarynę D: Czynele

19. Który ssak się nie poci? A: owca B: koń C: człowiek D: królik

20. Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest? A: wniebowzięcie Matki Bożej B: zmartwychwstanie Jezusa C: śmierć Jezusa na krzyżu D: zesłanie Ducha Świętego

21. Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? A: 1 stycznia 1000 roku B: 1 stycznia 1001 roku C: 1 stycznia 2000 roku D: 1 stycznia 2001 roku

22. Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? A. Franciszek Liszt z Raiding B. Edward Grieg z Bergen C. Robert Schumann z Zwickau D. Tekla Bądarzewska z Mławy

Autor: dp/mbl//mro / Źródło: milionerzy.tvn.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości