Pytanie o paciorki za pięć tysięcy

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
ad
Źródło:
Milionerzy TVN

Paciorków nie klepie się, nie nanizuje na nitkę, nie robi się z koralowiny, czy może nie mają ich indyki? Z takim pytaniem w "Milionerach" musiała zmierzyć się pani Agata Starosz z Warszawy.

Aby wygrać milion złotych w programie, uczestnicy muszą odpowiedzieć poprawnie na dwanaście pytań. W trakcie gry mogą skorzystać z trzech kół ratunkowych - pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności.

Tym razem naprzeciwko prowadzącego program Huberta Urbańskiego usiadła pani Agata Starosz z Warszawy. 

Przebieg gry

Uczestniczka już niemal na początku gry napotkała pytanie, które sprawiło jej problem. Została zapytana o to, czym jest "tygrys", którego w czasie II wojny światowej Japończycy kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek. Pani Agata skorzystała z pomocy publiczności i poprawnie wskazała, że był to czołg. 

Następne problemy zaczęły się przy pytaniu czwartym, za pięć tysięcy złotych. 

Paciorków nie:

A: klepie się B: nanizuje się na nitkę C: robi się z koralowiny  D: mają indyki 

Pani Agata nie znała poprawnej odpowiedzi. Podejrzewała, że poprawnym wyborem może być D: mają indyki, jednak nie chciała ryzykować. Poprosiła o koło "pół na pół", po którym została z wyborem pomiędzy opcjami "A" oraz "D". Uczestniczka postanowiła wybrać odpowiedź "mają indyki". Był to poprawny wybór.

Czym są paciorki?

Paciorki to inaczej koraliki, stąd mogą być z koralowiny - czyli ciała korala. Indyki nie mają za to paciorków, tylko korale, czyli narośla występujące u tych ptaków na głowie oraz szyi. 

Autor:ad

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN