Biją monetę z "poprawioną Kate"

Królewskie pięć funtów
Królewskie pięć funtów
Źródło: Reuters

Brytyjska mennica zaczęła wybijać okolicznościową monetę z podobiznami księcia Williama i jego narzeczonej - Kate Middleton. Po fali krytyki ze strony opinii publicznej poprawiono na niej wizerunek przyszłej księżnej.

Pięciofuntową monetę można kupić za 9,99 funta. Stanie się ona oficjalnym środkiem płatnicznym 16. marca. - Zainteresowanie monetą jest bardzo duże i rośnie z każdym dniem - poinformowała brytyjska mennica na swojej stronie internetowej.

Pierwszą wersję monety pokazano pod koniec grudnia ubiegłego roku. Od razu została ona jednak skrytykowana przez Anglików. Zwracano uwagę, że twarz Kate jest dużo bardziej pyzata niż w rzeczywistości. Na nowej wersji widać bardziej zarysowane kości twarzy.

Źródło: Reuters

Czytaj także: