Ciekawostki

Andrzej do 13 maja nie rysuje #BoRejting

Ciekawostki

Twiiter#BoRejting podbija Internet

Na prośbę ministra finansów do prezesa Trybunału Konstytucyjnego o wstrzymanie się z wypowiedziami do 13 maja odpowiedział nie tylko zainteresowany, ale też internauci. Bardzo wielu internautów, którzy pod hashtagiem #BoRejting deklarują, czego nie zrobią do 13 maja.

Na początku kwietnia agencja ratingowa Moody’s podała, że utrzymujący się polityczny spór wokół Trybunału Konstytucyjnego może negatywnie wpłynąć na ocenię ratingu wiarygodności kredytowej Polski. Jego rewizja zostanie przeprowadzona 13 maja br.

Prezes TK prof. Andrzej Rzepliński pokazał pismo od ministra finansów Pawła Szałamachy, w którym jest proszony o niewypowiadanie się do czasu ogłoszenia decyzji agencji Moody's.

Na prośbę ministra zareagowali internauci. Pod hasztagiem #BoRejting opublikowali ponad trzy tysiące wpisów, w których deklarują, czego nie będą robić do czasu ogłoszenia decyzji ws. ratingu, a także podsuwają pomysły, jak poprawić wiarygodność Polski. Internauci deklarują m.in., że w tym celu zaczną się odchudzać lub wyremontują balkon.

Andrzej Rysuje zapowiedział, że do 13 maja nie rysuje. Internauci proponują też, by do tego czasu "wstrzymać alarmy bombowe na lotnisku w Modlinie" i publikować przyjemniejsze prognozy pogody. Wśród propozycji pojawił się również apel do maturzystów o lepsze wyniki.

Do 13 maja nie rysuję #BoRejting— AndrzejRysuje (@AndrzejRysuje) 5 maja 2016

Prognoza pogody do 13 maja #BoRejting pic.twitter.com/uWQVeuwaVm— Tomasz Wasilewski (@WasilewskiTomek) 5 maja 2016

Maturzyści! Zdajcie dobrze #matura2016 #BoRejting— kupelwajzer (@kupelwajzer) 6 maja 2016

Do 13 maja zrobię remont balkonu #BoRejting— Tomek Stołowski (@tomaszstolowski) 5 maja 2016

Wreszcie to nudne "bo tak" można zamienić na #BoRejting #dobrazmiana— Mikołaj Nowak (@MikolajNowak) 5 maja 2016

@tvn24bis pogoda nie próżnuje. Dużo słońca i ciepło #borejting? #tv #weatherguy #pogoda #tvn… https://t.co/fur6t06XcL— Maciej Dolega (@MDolega) 6 maja 2016

Do 13 maja nie wygrywamy w Lotto. #BoRejting pic.twitter.com/Lc8ye7eSgr— macroNEXT (@Macronextcom) 6 maja 2016

Autor: cw//ŁUD / Źródło: Twitter, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Twiiter

Pozostałe wiadomości