Ciekawostki

114-latka oszukała system, założyła profil i napisała do Zuckerberga

Ciekawostki

Twitter | greensboro_nc; TodThompson2114-latka założyła konto na profilu społecznościowym

114-letnia mieszkanka Minessoty chciała założyć sobie profil na Facebooku. Okazało się jednak, że nie jest to możliwe ze względu na jej wiek. Kobieta postanowiła więc oszukać system i podać inną datę urodzenia.

Anna Stoehr ma 114 lat i prawdopodobnie jest najstarszą mieszkanką Minessoty. Przez całe życie była fanem uczenia się nowych rzeczy i pewnie dzięki temu kobieta potrafi dziś obsłużyć program do wideo rozmów, korzystać z poczty e-mail i wyszukiwarki internetowej. Dzień przed swoimi 114. urodzinami Stoehr postanowiła zarejestrować się w serwisie społecznościowym.

Społecznościowa ściana

Jednak założenie profilu na Facebooku okazało się niemożliwe. By móc założyć na nim konto trzeba mieć co najmniej 13 lat lub urodzić się po 1905 roku. Urodzona w 1900 roku kobieta nie zmieściła się w tym przedziale. Nie poddała się jednak. Rejestrując się obniżyła swój wiek o 15 lat i założyła konto jako 99-latka.

Days from 114th Birthday, MN woman gets tech savvy - KARE http://t.co/GORdgMgggZ #tech pic.twitter.com/kneFfO95Uc— #SocialMedia NC (@greensboro_nc) październik 12, 2014

Zawiedziona postępowaniem portalu społecznościowego, Anna Stoehr z pomocą znajomego napisała do założyciela serwisu Marka Zuckerberga list. Zdaniem "Wciąż tu jestem" podkreśliła w nim, że osoby urodzone przed 1905 rokiem są i również chcą mieć możliwość korzystania z portalu.

"Szach mat Facebooku"

Staruszka, która świetnie radzi sobie z internetem, wywołała spore zainteresowanie. Zdaniem niektórych choć Facebook okazał się nie gotowy 114-latkę, to ona na niego tak.

Facebook wasn't ready for a 114-year-old, but she's ready for Facebook http://t.co/NlTaJS5rle— crave (@crave) październik 14, 2014

Nigdy nie jest się za starym by zrozumieć technikę, a wiek 114 lat jest odpowiedni, by korzystać z social mediów.

You're never too old to go tech savvy. RT“@KGWNews: 114-year-old woman had to lie about her age to get on Facebook: http://t.co/XsIyCLxPYl”— Digital District (@DigitalDistrict) październik 14, 2014

@BuzzFeed cool age to be on social media.— Tod (@TodThompson2) październik 14, 2014

Wprowadzenie maksymalnej granicy wieku użytkowników zemściło się na portalu społecznościowym.

Szach mat, Facebooku. 'Too Old For Facebook' http://t.co/iy1JUtE4uB— Sebastian Górski (@uapsiabiduba) październik 14, 2014

Spotkanie i wycieczka

W 2012 roku inna użytkowniczka serwisu, 101-letnia wówczas Florence Detlor uważana za najstarszego użytkownika Facebooka, spotkała się z założycielem portalu Markiem Zuckerbergiem i odbyła wycieczkę po siedzibie firmy. Po spotkaniu okazało się, że Detlor nie jest najstarszą użytkowniczką serwisu, a jedną z najstarszych.

Autor: nb//kdj / Źródło: cnn.com; dailydot.com; today.com

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | greensboro_nc; TodThompson2

Pozostałe wiadomości