Taylor Swift zmienia politykę Apple. W porozumieniu pomógł Twitter

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatTaylor Swift zmienia politykę Apple. W porozumieniu pomógł Twitter

Taylor Swift zagroziła, że wstrzyma publikację swojego albumu "1989" w serwisie transmisji streamingowej Apple, który ma niebawem ruszyć. Jej zdaniem firma niesprawiedliwie obchodzi się z licencjami dla artystów - pisze CNN Money. Jednak wieczorem doszło do zaskakującej wymiany zdań na Twitterze.

Jak czytamy, album Swift znalazł się w trzymiesięcznym darmowym okresie próbnym Apple. "Apple Music nie będzie płacił pisarzom, producentom ani artystom przez trzy miesiące" - napisała piosenkarka.

"Uważam, że jest to szokujące, rozczarowujące i całkowicie przeciwne temu, do czego przyzwyczaiła nas ta firma" - dodała Swift.

Nie pierwszy raz

Zdaniem artystki jeszcze "nie jest za późno, aby zmienić tę politykę i umysły osób z branży muzycznej, którzy zostali dotknięci przez coś takiego". "Nie prosimy cię o darmowego iPhone'a. Proszę zatem, nie proś nas o naszą muzykę bez żadnej rekompensaty" - zaznaczyła Swift.

Jak przypomina CNN Money, gwiazda już wcześniej wycofała swoje albumy z serwisu Spotify.

Jednak wczoraj wieczorem Apple w postaci Eddy'iego Cue, wiceprezydenta firmy odpowiedziało Swift na Twiterze informując, że będzie płacić artystom nawet podczas okresu próbnego.

Vanity Fair pisze, że wraz z szefem Apple'a Timem Cookiem zadecydowali w niedzielę odpowiadając na słowa Taylor, że będą płacić artystom.

Apple ogłosił start Apple Music na początku miesiąca. Jak czytamy, trzymiesięczny okres próbny w dostępie do usług jest częścią strategii firmy, aby przyciągnąć płatnych abonentów.

CZYTAJ WIĘCEJ O APPLE MUSIC

Autor: mn//km / Źródło: CNN Money, Vanity Fair

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY 2.0) | Jana Beamer