McDonald's pod katedrą we Florencji. Petycje i protesty w Toskanii

Ze świata

Daniel Peckham / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)florence-16.jpg

Florencja znana jest jako włoska stolica renesansu, pełna zabytkowych budynków i placów, które doskonale widać ze szczytu Katedry Santa Maria del Fiore. Tuż obok niej, w sercu tego historycznego centrum miasta, swoją restaurację planuje otworzyć McDonald’s. Włosi nie są zachwyceni.

Katedra Santa Maria del Fiore jest symbolem Florencji i chlubą całej Toskanii. Zbudowana w XV wieku, trzecia pod względem wielkości katedra na świecie, została uznana przez Unesco za światowe dziedzictwo ludzkości i wciągnięta na listę World Heritage Site. Tymczasem Mc Donald's oświadczył, że w pobliżu katedry otworzy swoją placówkę i ma na to zgodę burmistrza miasta.

Petycja w internecie

Wiadomość wywołała wzburzenie w całych Włoszech. W internecie powstała petycja, pod która podpisało się 16 tys. osób. Protestują one przed lokalizacją amerykańskie sieci w pobliżu katedry.

Florencja to włoska stolica renesansu, pełna zabytkowych budynków i placów, przyciąga rzesze turystów. Kilka miesięcy temu rada miejska wydała decyzję, ograniczającą w mieście liczbę kebabów, sklepów spożywczych i mini-marketów w pobliżu katedry. Dodatkowo wprowadziła przepis, by co najmniej połowa produktów w placówkach pochodziła z Toskanii. McDonald's informował, że zamierza stosować się do tych przepisów.

Rada miejska ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji placówki McDonald's latem. Amerykańska sieć już zapowiedziała, że wstąpi na drogę prawną.

Zobacz, Toskania chce przejąc "Grę o tron":

Autor: tol, ms / Źródło: FOX News, time.com

Źródło zdjęcia głównego: Daniel Peckham / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)