Trzy kolory w podróżach zagranicznych. Londyn planuje wprowadzić "system świateł drogowych"

Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

Brytyjski rząd zamierza wprowadzić w podróżach zagranicznych "system świateł drogowych". Kraje byłyby oznaczone na czerwono, żółto i zielono w zależności od sytuacji epidemicznej i poziomu szczepień - informują dzienniki "The Times" i "The Sun".

W poniedziałek premier Boris Johnson ma ogłosić, kiedy i na jakich zasadach będzie można wznowić podróże zagraniczne, które obecnie dopuszczone są tylko w przypadku uzasadnionych powodów. Według przedstawionego przez niego w lutym planu wychodzenia z lockdownu, najwcześniejszą datą może być 17 maja, ale wobec pogarszającej się sytuacji w Europie utrzymanie tego terminu jest bardzo wątpliwe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Trzy kolory

Według źródeł, na które powołują się obie gazety, kraje zostaną oznaczone kolorami - czerwonym, żółtym i zielonym. W przypadku tych ostatnich nie będzie obowiązku kwarantanny po powrocie - podróżni będą musieli jedynie wykonać na własny koszt dwa testy - jeden przed wylotem, a drugi już w Wielkiej Brytanii. Przyjazd z krajów oznaczonych na żółto będzie się łączył z obowiązkiem kwarantanny domowej przez 10 dni, z możliwością jej skrócenia w przypadku wykonania dodatkowego testu nie wcześniej niż piątego dnia po przylocie. Natomiast w przypadku krajów oznaczonych na czerwono "The Times" podaje, że wyjazd do nich będzie zakazany, a "The Sun" - że będzie możliwy, ale po powrocie trzeba będzie odbyć płatną 10-dniową kwarantannę we wskazanych przez władze hotelach.

Johnson nie ogłosi w poniedziałek, jakim kolorem zostaną oznaczone poszczególne kraje, a jedynie przedstawi kryteria. Jak mówią źródła cytowane przez obie gazety, bardzo istotnymi czynnikami będą odsetek osób, które zostały zaszczepione, oraz brak obecności nowych wariantów wirusa. "The Times" i "The Sun" sugerują, że krajami, które jako pierwsze zostaną otwarte dla podróży zagranicznych, będą USA, Izrael, Malta, Malediwy, Bahrajn i być może Zjednoczone Emiraty Arabskie. Z kolei większość krajów europejskich ma zostać oznaczona kolorem żółtym.

"The Times" pisze jednak, że zniesienia obecnego zakazu podróży zagranicznych nie należy się spodziewać przed lipcem, zaś restrykcje w podróżowaniu do niektórych państw pozostaną w mocy przynajmniej do przyszłego roku.

Obecnie podróże zagraniczne dopuszczone są tylko z uzasadnionych powodów, takich jak praca, nauka, leczenie czy ważne sprawy rodzinne, a przyjazd z zagranicy łączy się z obowiązkiem kwarantanny - albo w domu, albo - w przypadku przyjazdu z któregoś z krajów z "czerwonej listy" - w wyznaczonym hotelu. Ponadto trzeba wykonać płatne testy na obecność koronawirusa - jeden przed przyjazdem i dwa po przyjeździe. W Szkocji kwarantanna w hotelach wymagana jest od wszystkich przyjeżdżających.

W piątek brytyjski rząd ogłosił, że od 9 kwietnia do "czerwonej listy" dopisane będą cztery kolejne kraje - Bangladesz, Filipiny, Kenia i Pakistan. Tym samym liczy ona już 39 krajów i terytoriów. Obecność kraju na czerwonej liście oznacza, że osoby, które były w jednym z nich w ciągu 10 dni przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii i są obywatelami lub rezydentami Wielkiej Brytanii bądź Irlandii, muszą odbyć kwarantannę w hotelu, a które nie są obywatelami lub rezydentami - mają zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii.

Zasady podróżowania do Wielkiej Brytanii

Na rządowej stronie znajdują się informację o tym, jakie obecnie są zasady podróżowania do Wielkiej Brytanii. Oto one:

"Wszyscy podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii drogą lotniczą, promem i pociągiem mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego do 72 godzin przed przybyciem.

Dodatkowo, od 15 lutego, wszyscy podróżni zobowiązani są wykonać kolejne testy w drugim i ósmym dniu po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Testy należy zamówić przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii na rządowym portalu internetowym.

- Akceptowane będą testy PCR, testy LAMP i test antygenowy (test przepływu bocznego).

- Obowiązek dotyczy wszystkich przyjezdnych powyżej 11 roku życia.

- Negatywny wynik testu nie zwalnia z obowiązku 10-dniowej izolacji po przybyciu z kraju nieznajdującego się na liście korytarzy podróży.

- Wynik testu musi być przedstawiony w języku angielski, francuskim lub hiszpańskim. Nie będą akceptowane tłumaczenia.

- Obowiązek nie będzie dotyczył m.in. kierowców ciężarówek przewożących towary oraz załóg samolotów, promów i pociągów oraz marynarzy.

- Za brak testu na granicy może grozić kara w wysokości £1000, a za niewykonanie drugiego testu w wysokości £2000.

- Operatorzy transportowi oraz linie lotnicze mają obowiązek sprawdzać czy pasażer posiada negatywny wynik testu przed przyjęciem pasażera na pokład.

Przyjazd do Wielkiej Brytanii:

Niezależnie od tego, z jakiego kraju przybywa się do Anglii, obowiązkowe jest wypełnienie Formularza Lokacyjnego, tzw. Public Health Passenger Locator Form. Formularz należy wypełnić na stronie brytyjskiego rządu najwcześniej na 48 godzin przed przybyciem do Anglii.

Od dnia 3 października br. wszyscy przyjeżdzający z Polski do Anglii i Szkocji podlegają obowiązkowi poddania się 10-dniowej kwarantannie w zadeklarowanym przez siebie miejscu.

Od dnia 15 lutego 2021 r. osoby podróżujące bezpośrednio do Szkocji (w praktyce dotyczy to głównie bezpośrednich lotów do Szkocji) są zobowiązane m.in.: odbyć 10-dniową kwarantannę hotelową (rezerwacji i opłacenia hotelu należy dokonać przed przyjazdem za pośrednictwem strony rządowej https://quarantinehotelbookings.ctmportal.co.uk/

Lista zwolnień z odbywania kwarantanny jest wąska (dotyczy osób zatrudnionych w kluczowych sektorach gospodarki lub wykonujących określone zawody). https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19-public-health-checks-at-borders/pages/sectoral-exemptions/

Osoby przyjeżdżające do Szkocji z pozostałych rejonów Wielkiej Brytanii, Irlandii, Wyspy Man oraz Wysp Normandzkich, które w ostatnich 10 dniach podróżowały za granicę z wyłączeniem państw o wysokim ryzyku zagrożenia epidemicznego, zobowiązane są do 10-dniowej samoizolacji.

Osoby podróżujące do Szkocji zobowiązane do odbycia kwarantanny hotelowej, w 2 i 8 dniu pobytu poddawane są dodatkowym testom na COVID-19. Testy te uwzględnione są w pakiecie kwarantanny hotelowej, nie trzeba ich odrębnie rezerwować przez stronę rządową. Obowiązek rezerwacji testów za pośrednictwem strony rządowej dotyczy jedynie osób zobowiązanych do 10-dniowej samoizolacji.

Obowiązek kwarantanny obejmuje podróżnych przybywających wszystkimi środkami transportu: drogą lotniczą, drogą morską, pociągiem.

Warunki i zasady kwarantanny:

W przypadku odmowy podania adresu, pod którym będziesz odbywał kwarantannę może grozić ci mandat karny lub odmowa wjazdu do Zjednoczonego Królestwa;

W przypadku złamania zasad kwarantanny grożą mandaty karne w wysokości £1000;

Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii udaj się bezpośrednio do miejsca, w którym będziesz przechodzić kwarantannę;

Jeśli nie musisz – nie korzystaj ze środków transportu publicznego;

Jeśli musisz użyć środków transportu publicznego podczas podróży zakryj nos oraz usta oraz zachowaj dystans co najmniej 2 metrów od pozostałych podróżnych;

Podczas kwarantanny pod żadnym powodem nie wychodź z domu (nawet w celu zrobienia zakupów lub spaceru z psem) i nie przyjmuj gości;

Osoby, z którymi mieszkasz nie muszą poddawać się samoizolacji, chyba, że wykazujesz objawy koronawirusa. Staraj się unikać bliskiego kontaktu z domownikami podczas kwarantanny, nie przebywaj wraz z nimi we wspólnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, łazienka czy pokój dzienny;

Jeśli nie posiadasz adresu, pod którym możesz bezpiecznie poddać się kwarantannie, poinformuj o tym oficera Straży Granicznej podczas przekraczania granicy – zostaniesz skierowany do miejsca zakwaterowania, w którym będziesz przebywał na swój własny koszt. Więcej informacji na temat obowiązkowej kwarantanny znajduje się na stronie brytyjskiego rządu.

Możliwość skrócenia kwarantanny po poddaniu się testowi - program Test to Release

Od 15 grudnia istnieje możliwość skrócenia czasu przebywania w samoizolacji po przyjeździe z kraju, który nie znajduje się na liście korytarzy podróży, np. z Polski. Osoby, które chcą dołaczyć do programu Test to Release przed przyjazdem do Anglii powinny zarezerwować test na obecność koronawirusa, a szczegóły wizyty powinny wpisać do formularza lokalizacyjnego. Test powinien odbyć się najwcześniej po 5 pełnych dniach po przyjeździe do Anglii. Po uzyskaniu wyniku negatywnego można skrócić samoizolację i opuścić miejsce, w którym się ją odbywa. Test na obecność koronawirusa należy przeprowadzić na własny koszt.

Uwaga! Program Test to Release dotyczy tylko przyjazdów do Anglii. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie rządowej.

Kwarantanna w hotelu

Od 15 lutego osoby przybywające z kraju znajdującego się na "czerwonej liście" lub które na 10 dni przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii przebywały w kraju znajdującego się na tej liście (m.in. Portugalia, RPA, ZEA, Brazylia) będą zobowiązane do poddania się 10-dniowej kwarantannie w wyznaczonym hotelu na własny koszt. Konieczne będzie zabukowanie poprzez rządową platformę internetową pobytu w hotelu przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii. Koszt odbycia kwarantanny przez jedną osobę to £1750 (koszt ten obejmuje transport, pobytu w hotelu oraz obowiązkowe testy). Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii osoby, które podlegają takiej kwarantannie zostaną eskortowane do wyznaczonego hotelu. Przewidziano mandaty w wysokości £5000 - £10000 za niezastosowanie się do obowiązku odbycia kwarantanny w hotelu. Osobom, które podadzą nieprawdziwe informacje w Formularzu Lokalizacyjnym Pasażera (Passenger Locator Form) lub zatają fakt przebywania w ciągu 10 dni przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii w kraju znajdującym się na czerwonej liście, grozi kara w wysokości do 10 lat pozbawienia wolności. Pełna lista krajów znajdujących się na czerwonej liście jest dostępna na stronie internetowej brytyjskiego rządu.

Wyjątki od obowiązku kwarantanny:

Poszczególne grupy osób są zwolnione z obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Należą do nich m.in.: kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Anglii w celu tranzytu do innego państwa, sezonowi pracownicy pracujący w branży rolniczej mający zapewnioną pracę na konkretnej farmie. Pełna lista osób zwolnionych z obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii znajduje się na stronie internetowej brytyjskiego rządu.

Zwolnienie z obowiązku przedstawienia testu następujących kategorii osób: obowiązek nie będzie dotyczył m.in. kierowców ciężarówek przewożących towary, załóg samolotów, promów i pociągów, marynarzy, pracowników kanału La Manche oraz Eurotunnelu, osób przybywających w celu wykonywania obowiązków służbowych w dziedzinie bezpieczeństwa granic, osób przybywających do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia nagłego leczenia medycznego oraz osób im towarzyszących, osób przybywających z Republiki Irlandii, Wyspy Man i Wysp Normandzkich.

Na terenie Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w komunikacji publicznej, w taksówkach oraz w punktach usługowych i sklepach.

Od 6 stycznia na terytorium całej Anglii obowiązuje jednolity system obostrzeń, zgodnie z którym m.in. można wyjść z domu tylko w ograniczonych przypadkach, sklepy i obiekty nie oferujące niezbędnych produktów lub usług mogą operować tylko w trybie dostawczym lub click-and-collect, a restauracje, bary, puby w trybie dostawczym lub na wynos. Zakazane są wszelkie podróże, poza wykonywanymi w celach wyższej konieczności (essential travel). Nie można również nocować poza domem (poza wyjątkami). Pełna lista obostrzeń znajduje się na stronie Ambasady RP w Londynie".

Autorka/Autor:kris

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Koszt remontu mieszkania dwupokojowego o powierzchni 45 metrów kwadratowych wyniesie w 2025 roku około 65 tysięcy złotych - wynika z analizy ekspertów Rankomat.pl. Prognozują jednak wzrost kosztów o 5-10 procent w niedalekim czasie. Przestrzegają również przed długim terminem oczekiwania na ekipę remontową w przypadku uruchomienia programu dopłat do mieszkań "Klucz do mieszkania". Ma on bowiem objąć przede wszystkim mieszkania z drugiej ręki.

Remont mieszkania w 2025 roku. Ile będzie kosztował?

Remont mieszkania w 2025 roku. Ile będzie kosztował?

Źródło:
tvn24.pl

Polska jest na trzecim miejscu w UE pod względem odsetka osób samozatrudnionych. Choć statystycznie zarabiają lepiej od zatrudnionych na etat, niemal wszyscy przedsiębiorcy płacą najniższe składki, które nie wystarczą na minimalną emeryturę. Dopłaci do nich państwo. - Najbardziej interesuje nas "tu i teraz". Emerytura wydaje się czymś abstrakcyjnym - komentuje dla nas ekonomistka.

Przeżyć za 1878,91 złotych. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na "dobrowolne ubóstwo"?

Przeżyć za 1878,91 złotych. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na "dobrowolne ubóstwo"?

Źródło:
tvn24.pl
Tak wytrenowano chińską AI

Tak wytrenowano chińską AI

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W czwartek rozpoczął się transport lotniczy ponad tysiąca obywateli Chin, którzy pracowali w internetowych centrach oszustw we wschodniej Mjanmie. W operację zaangażowane są służby birmańskie, tajskie i chińskie. Z raportu jednostki ONZ z 2023 r. wynika, że w Mjanmie znajduje się 120 tys. osób zaangażowanych w prowadzenie nielegalnej działalności lub zmuszonych do niej.

Setki Chińczyków podejrzanych o cyberprzestępstwa wracają do kraju

Setki Chińczyków podejrzanych o cyberprzestępstwa wracają do kraju

Źródło:
PAP

Likwidacja programów różnorodności, równości i inkluzywności (DEI) w agencjach federalnych i firmach z nimi współpracujących została tymczasowo zakazana przez sąd federalny w stanie Maryland w USA. Zamknięcie DEI było jednym z pierwszych decyzji Donalda Trumpa. W ślad za nim poszło już także Google, Meta, czy Goldman Sachs.

Amerykański sąd wstrzymuje decyzję Trumpa. Brak zgody na likwidację programów równościowych

Amerykański sąd wstrzymuje decyzję Trumpa. Brak zgody na likwidację programów równościowych

Źródło:
PAP

Dubajska firma kryptowalutowa Bybit przekazała informację o kradzieży cyfrowej waluty o wartości 1,5 miliarda dolarów - donosi BBC. Założyciel firmy deklaruje, że zwróci pieniądze poszkodowanym. Może to być największa kradzież kryptowalut w historii.

Ogromna kradzież kryptowaluty. Jedna z największych w historii

Ogromna kradzież kryptowaluty. Jedna z największych w historii

Źródło:
BBC, tvn24.pl

- Takie przypadki będą się powtarzały coraz częściej, bo Rosja się rozzuchwala - powiedział w rozmowie z TVN24 Maksymilian Dura, ekspert portalu Defence24.pl, odnosząc się do uszkodzenia kabla na Morzu Bałtyckim, o którym w piątek poinformował szwedzki rząd. Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę na Bałtyku doszło do uszkodzenia kilku kabli podmorskich przebiegających między państwami unijnymi.

Kolejne uszkodzenie kabla na Bałtyku. "Rosja się rozzuchwala"

Kolejne uszkodzenie kabla na Bałtyku. "Rosja się rozzuchwala"

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy zakładającą zakaz sprzedaży podgrzewanych wyrobów tytoniowych z aromatem. Producenci i sprzedawcy będą mieli dziewięć miesięcy na dostosowanie się do nowego prawa.

Te produkty mają być zakazane. Decyzja Sejmu

Te produkty mają być zakazane. Decyzja Sejmu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jeden z dziesięciu największych producentów akumulatorów na świecie, chińska spółka China Aviation Lithium Battery (CALB), wybuduje na zachodzie Portugalii swoją fabrykę. Kierownictwo spółki wyjaśnia, że to przedsięwzięcie, które służy "długoterminowemu planowi działań na rynku europejskim".

Chiński gigant wybuduje w Europie fabrykę za dwa miliardy euro

Chiński gigant wybuduje w Europie fabrykę za dwa miliardy euro

Źródło:
PAP

- Do tej pory z programu dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej skorzystało 2,4 tysiąca pracowników - przekazał w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Ziejewski. Dodał, że sytuacja spółki, ze względu na generowane straty, pozostaje "bardzo zła".

"Bardzo zła" sytuacja polskiego giganta. Cięcie etatów

"Bardzo zła" sytuacja polskiego giganta. Cięcie etatów

Źródło:
PAP

Władimir Putin polecił w piątek swojemu rządowi, by przygotował się do powrotu zachodnich firm do Rosji - napisał portal brytyjskiego dziennika "Financial Times". To sygnał potencjalnego odrodzenia relacji biznesowych na tle zbliżenia między USA i Rosją.

Putin szykuje się na powrót zachodnich firm

Putin szykuje się na powrót zachodnich firm

Źródło:
PAP

- Ministerstwo Finansów nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego w Polsce - zapewnił w piątek w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman, odpowiadając na pytania posłów. Przypomniał też, że rząd nie wprowadził żadnego nowego podatku od kapliczek, ogrodowych krasnali czy płotów, o czym wcześniej informowały niektóre media.

"Żadnego podatku od krasnali, kapliczek"

"Żadnego podatku od krasnali, kapliczek"

Źródło:
PAP

Rosja może wyrazić zgodę na wykorzystanie zamrożonych na Zachodzie aktywów państwowych do odbudowy Ukrainy, pod warunkiem, że część tych środków trafi na terytoria kontrolowane przez Moskwę - przekazała w piątek agencja Reutera, powołując się na trzy źródła.

Nowy pomysł w sprawie zamrożonych rosyjskich aktywów

Nowy pomysł w sprawie zamrożonych rosyjskich aktywów

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W efekcie kumulacja rośnie do 100 milionów złotych. W Polsce odnotowano trzy wygrane czwartego stopnia. Oto liczby, które wylosowano 21 lutego 2025 roku.

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Źródło:
tvn24.pl

- Jeśli zlikwidowane zostanie zwolnienie z cła przesyłek o wartości poniżej 150 euro, będzie to oznaczać objęcie cłem wszystkich przesyłek z krajów trzecich do Unii Europejskiej - powiedziała wiceszefowa Krajowej Administracji Skarbowej Małgorzata Krok.

Zakupy przez internet mogą być droższe

Zakupy przez internet mogą być droższe

Źródło:
PAP

PKO BP, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank i Alior Bank - między innymi te instytucje finansowe zapowiedziały na najbliższe dni prace serwisowe. W niektórych przypadkach mogą pojawić się problemy z płatnościami, wypłatą pieniędzy z bankomatów oraz dostępem do strony internetowej i aplikacji.

Utrudnienia w bankach. "Nie wykonasz transakcji"

Utrudnienia w bankach. "Nie wykonasz transakcji"

Źródło:
tvn24.pl

Aż trzy czwarte treści promowanych przez algorytmy na niemieckim TikToku i X, czyli dawnym Twitterze, miało pozytywny wydźwięk dla prawicy, głównie skrajnej Alternatywy dla Niemiec (Afd) - wynika z analizy międzynarodowej organizacji Global Witness. Najbliższe wybory do Bundestagu odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Algorytmy promują skrajną prawicę

Algorytmy promują skrajną prawicę

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Niektóre osoby mogą niedługo stracić dostęp do mObywatela. Od 25 lutego użytkownicy aplikacji w wersji 4.50.0 i niższej nie będą już mogli z niej korzystać. Aby móc nadal jej używać, konieczna jest aktualizacja.

Oni stracą dostęp do mObywatela. Już niedługo ważna zmiana

Oni stracą dostęp do mObywatela. Już niedługo ważna zmiana

Źródło:
tvn24.pl

Firma Birkenstock próbowała przed niemieckim sądem zastrzec projekt swoich sandałów jako sztukę, tak by w konsekwencji były one chronione prawami autorskimi. Chciała w ten sposób powstrzymać konkurencję przed sprzedażą sandałów z korkową podeszwą. Z takim rozumowaniem sąd zgodzić się jednak nie chciał.

Producent chciał, by sandały zostały uznane za dzieło sztuki. Sąd się nie zgodził

Producent chciał, by sandały zostały uznane za dzieło sztuki. Sąd się nie zgodził

Źródło:
BBC

Microsoft zaprezentował nowy chip, który, jak stwierdza firma, pokazał, że obliczenia kwantowe są "kwestią lat, a nie dziesięcioleci". Gigant z Redmond dołączył do Google i IBM w prognozach, że fundamentalna zmiana w technologii komputerowej jest znacznie bliższa, niż ostatnio sądzono.

Microsoft zaprezentowało nowy chip kwantowy. Teoria sprzed stu lat wprowadzona w rzeczywistość

Microsoft zaprezentowało nowy chip kwantowy. Teoria sprzed stu lat wprowadzona w rzeczywistość

Źródło:
Reuters

U wybrzeży Gotlandii doszło do kolejnego przerwania podmorskiego kabla na Morzu Bałtyckim - poinformowały w piątek szwedzkie władze. Prokuratura w Sztokholmie wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Kolejne przerwanie podmorskiego kabla na Bałtyku     

Kolejne przerwanie podmorskiego kabla na Bałtyku     

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskich Portów Lotniczych odwołała Andrzeja Ilkowa z funkcji prezesa zarządu Polskich Portów Lotniczych - poinformowała spółka w komunikacie.

Zmiany w Polskich Portach Lotniczych

Zmiany w Polskich Portach Lotniczych

Źródło:
tvn24.pl, PAP

- Z założenia nie wierzę politykom. Powiem "sprawdzam" w ciągu 100 dni. Jeśli z tych 300 propozycji połowa zostanie wdrożona szybką ścieżką, to będzie to gigantyczny sukces – ocenił w piątek w Radiu ZET prezes InPostu Rafał Brzoska. Przedsiębiorca podkreślił, że nie chce wchodzić do polityki. - Jestem z krwi i kości człowiekiem biznesu, filantropem, myślę niezłym ojcem i niezłym mężem - powiedział Brzoska.

Brzoska: Z założenia nie wierzę politykom. Powiem "sprawdzam" w ciągu 100 dni

Brzoska: Z założenia nie wierzę politykom. Powiem "sprawdzam" w ciągu 100 dni

Źródło:
PAP, Radio ZET