Świetnie wygląda i znakomicie prowadzi. "To ona zastąpi Clarksona w Top Gear"

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatŚwietnie wygląda i znakomicie prowadzi. "To ona zastąpi Clarksona w Top Gear"

BBC wybrało nowe trio prowadzących kultowy program "Top Gear" - poinformował brytyjski dziennik "The Telegraph". Wśród nowych prezenterów znalazła się m.in. była modelka Jodie Kidd. Stacja na razie nie potwierdziła tych informacji.

36-letnia Kidd to była modelka i entuzjastka motoryzacji. Okazyjnie startuje w wyścigach, gra w filmach i serialach, a obecnie jest współgospodarzem programu "The Classic Car Show" w brytyjskim Channel 5.

W 2003 roku pojawiła się w programie "Top Gear" w charakterze gościa i była gwiazdą w Samochodzie Za Rozsądną Cenę. Kidd "wykręciła" w nim jeden z najlepszych czasów jednego okrążenia w historii programu.

Nowe trio

Według "The Telegraph", współprowadzącymi program - oprócz Kidd - będą Philip Glenister, aktor i prezenter w serialu "Life on Mars" oraz programie "For The Love of Cars" oraz motocyklista Guy Martin.

BBC na razie nie skomentowała tych doniesień. Potwierdziła jedynie, że Top Gear powróci w 2016 roku w nowej formule i z nowymi gospodarzami.

Kidd nie chce na razie potwierdzić informacji, czy to ona poprowadzi program. W rozmowie z dziennikarzami w kwietniu zaznaczyła jedynie, że "następne kilka miesięcy będą bardzo interesujące".

Szefowie stacji są zdesperowani, aby znaleźć nowych prowadzących "Top Gear", po tym jak byli zmuszeni do zwolnienia dotychczasowego współgospodarza programu i legendę stacji Jeremy'ego Clarksona, a pozostali dwaj prowadzący - Richard Hammond i James May - odmówili podpisania nowych kontraktów.

Awantura o obiad

Wszystko to jest pokłosiem skandalu jaki wybuchł w marcu podczas kręcenia jednego z odcinków programu. Podczas awantury, do jakiej doszło pomiędzy Clarksonem, a producentem programu Oisinem Tymonem doszło do rękoczynów.

Jak relacjonował "The Daily Mirror" Clarkson wpadł w szał ponieważ nie dostał gorącego posiłku. Oskarżył producenta o "zaniedbywanie obowiązków" i nazwał go m.in. "leniwym, p*** Irlandczykiem". Na koniec 40-minutowej tyrady Clarkson miał uderzyć Tymona.

Program "Top Gear", nadawany prawie na całym świecie, był jedną z najbardziej dochodowych produkcji BBC. Liczbę jego widzów w Wielkiej Brytanii szacuje się się na 6,5 mln, co oznacza, że ustępuje jedynie serialom. Na całym świecie program miał 350 mln fanów.

Autor: tol / Źródło: The Telegraph