Miasta Grzechu. Tu najmniej zapłacisz za alkohol, papierosy i randkę

Ze świata

ShutterstockGdzie najmniej zapłacisz za alkohol, papierosy i randkę?

Manila jest najtańszym "miastem grzechu". To w stolicy Filipin najmniej zapłacimy za alkohol i papierosy - wynika z raportu Deutsche Banku. Natomiast najtańszym miastem na randkę jest Bangalore. W zestawieniu znalazły się też europejskie miejscowości.

Wizyta w stolicy Filipin z pewnością nie spustoszy portfela osób, które palą papierosy i lubią wypić. Według raportu Deutsche Banku to pod tym względem najtańsze miasto świata. Za dwie paczki papierosów i pięć litrów piwa należy zapłacić jedynie 11,6 dolara. Na drugim miejscu nietuzinkowego rankingu znalazł się Johannesburg. To miasto w Republice Południowej Afryki (RPA) jest niewiele droższe od Manili. Za ten sam zestaw należy tam zapłacić 14 dolarów. Tylko o 10 centów droższe jest Cape Town, które również znajduje się w RPA.

Najdroższe

Z drugiej strony rankingu rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Najdroższym miastem jest australijskie Melbourne, gdzie za pięć litrów piwa i dwie paczki papierosów trzeba zapłacić aż 66,9 dolara. Na drugiej pozycji znalazł się Singapur (64 dolary), a trzecim Auckland (63,5 dolara).

Najdroższe i najtańsze miasta pod względem cen papierosów i alkoholuHighcharts.com

W rankingu znajduje się również zestawienie najdroższych i najtańszych miejsc pod względem kosztów spędzenia randki na mieście. Za kolację dla dwojga, napoje bezalkoholowe, kilka piw, bilety do kina oraz podróż taksówką w najdroższym mieście, czyli szwajcarskim Zurychu trzeba zapłacić aż 201 dolarów. Na drugim miejscu w zestawieniu najdroższych miast znalazła się duńska Kopenhaga (173,4 dolara). Podium zamyka japońskie Tokio z 172 dolarami za wieczór spędzony we dwoje.

Gdzie tanio?

Najtańszym miejscem na randkę jest natomiast trzecie co do wielkości miasto w Indiach, czyli Bangalore. Za wspomniany rozrywkowy zestaw dla dwojga zapłacimy tam 42 dolary. Na drugim miejscu znalazła się stolica Indonezji Dżakarta, gdzie randka pochłonie 44,5 dolara. Na podium zmieściła się jeszcze Manila z 45,9 dolara.

Ranking unijnych potęg magazynu Politico:

Najdroższe i najtańsze miasta na randkęHighcharts.com

Autor: msz//km / Źródło: The Telegraph

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock