Z kraju

Twórcy Wiedźmina z kolejną nagrodą na koncie. Za innowacyjność

Z kraju

thewitcher.comGra „Wiedźmin 3: Dziki Gon” miała swoją premierę w maju tego roku. Do tej pory sprzedała się w ponad 6 mln egzemplarzy

Firma CD Projekt, twórca gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która sprzedała się w już w ponad 6 mln egzemplarzy na całym świecie, otrzymała nagrodę Orła Innowacji. Wyróżnienie zostało wręczone firmie w trakcie trwającego od wtorku w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomicznego.

Konkurs „Polskie Innowacje – Orzeł Innowacji” był organizowany po raz pierwszy, miał na celu wyłonienie polskiej firmy, która od 2012 roku wprowadziła najbardziej innowacyjne rozwiązanie w zakresie produktowym lub organizacyjnym. Jednogłośnym zwycięzcą okazała się firma CD Projekt.

Flagowy produkt

Pomysłodawcą nagrody jest RWE Polska. Prezes koncernu Filip Thon, wręczając zwycięzcy wyróżnienie powiedział, że „flagowy produkt” firmy CD Projekt – gra Wiedźmin - może uchodzić za symbol polskiej innowacyjności. - Fakt, że polska firma odnosi spektakularny globalny sukces w tak zaawansowanej technologicznie dziedzinie jak przemysł gier komputerowych, dowodzi braku granic dla polskiej innowacyjności – dodał Thon. Gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon” miała swoją premierę w maju br.; do tej pory sprzedała się w ponad 6 mln egzemplarzy. Jest to kolejna odsłony gry komputerowej opracowanej przez polskie studio CD Projekt, opartej na popularnych książkach fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja jest dostępna m.in. na komputerach PC oraz konsolach.

Ciągły rozwój

Od momentu premiery "Wiedźmin 3" jest na bieżąco rozwijany zarówno przez twórców, jak i fanów. Ukazała się już cała seria oficjalnych aktualizacji oraz liczne fanowskie modyfikacje gry. Po dotychczasowych darmowych aktualizacjach, w przyszłości mają się ukazać jeszcze dwa płatne rozszerzenia do "Wiedźmina 3". Pierwsze z nich pt. "Serca z Kamienia" zapowiadane jest na październik br. Na początku 2016 CD Projekt zapowiada, że wyda "Krew i Wino". Studio zamierza kontynuować wspieranie bestsellerowego tytułu, jednocześnie pracując nad następną dużą grą - "Cyberpunk 2077".

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: thewitcher.com

Raporty:
Pozostałe wiadomości